Trenérský seminář názorně ukázal, jak vypadají herní cvičení reprezentačních družstev

Trenéři mládežnických družstev z Moravskoslezského kraje se díky semináři, který připravil náš klub Pepino SKP Frýdek-Místek ve spolupráci s Českým svazem házené, mohli názorně podívat, jak vypadají herní cvičení, která používají reprezentační družstva dorostenců, juniorů i mužů pod vedením Xavi Sabatého.

„Využil jsem možnosti pauzy extraligového týmu a ve spolupráci s trenérem Danielem Valem a kondičním trenérem Stanislavem Holaněm jsme připravili tento seminář,“ uvedl šéftrenér mládeže Pepino SKP Frýdek-Místek Martin Strnadel s tím, že družstva, která jsou v TCM, respektive RKC, mají povinnost uspořádat tento seminář.

Cílem semináře bylo vyzkoušet si herní cvičení, která používají reprezentační družstva dorostenců, juniorů i mužů pod vedením Xavi Sabatého.

„Snažili jsme se to s Danielem Valem koncipovat tak, že jsme připravili více cvičení. Ta se na normálním tréninku neprovádí, ale šlo nám o to, aby trenéři, kteří na seminář dorazili v počtu třiceti, měli nějaký zásobník cvičení, která mohou používat ve svých týmech. Nemyslím si, že by měli vyloženě kopírovat hru reprezentačních družstev, ale zásady a principy obrany i útoku by měly být naprosto stejné,“ zdůraznil Strnadel.

Šéftrenér mládeže Pepino SKP Frýdek-Místek by na tento seminář rád navázal i v budoucnu. Nikoliv však v rámci celého kraje, ale především s trenéry v klubu. „A to z toho důvodu, že když chlapci přijdou lépe připraveni už v kategoriích mladších či starších žáků, tak následně v dorostenecké kategorii je s nimi práce o to snazší. Dá se pak věnovat jiným věcem než poukazování na nedostatky, které si přinášejí z dřívějška. Nesmírně důležité je opravování chyb. Pokud je totiž někdo začne dělat a nedbá se na to, aby je nedělal, tak se pak později velice těžko odbourávají, protože hráči už je mají zažité,“ upozornil Strnadel.

Podobný seminář absolvovali trenéři SKP už loni v srpnu. „Určitě se v tomto duchu budeme snažit pokračovat s ostatními trenéry v klubu,“ uzavřel Strnadel.    

Jan Smekal
27.března 2024