V prvním čtvrtfinále jsme byli mistrovi vyrovnaným soupeřem. Na výhru to ale nestačilo

Osmapadesát minut byli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek mistrovské Plzni vyrovnaným soupeřem. V úvodním utkání čtvrtfinále Chance play off však nakonec Západočechům podlehli těsně 35:33. Obhájce titulu se tak ujal vedení 1:0 na zápasy.

Náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek nastoupil do čtvrtfinále Chance play off proti velikému favoritu z Plzně ve snaze potvrdit, že ne náhodou tohoto soupeře v základní části dvakrát obral o body, což se nikomu jinému nepodařilo. Začátek prvního čtvrtfinálového utkání však vyšel o mnoho lépe Západočechům, kteří si poměrně rychle vypracovali náskok pěti branek, když na konci 13. minuty vedli 10:5. Trenér našeho družstva Daniel Valo si tak vyžádal oddechový čas, který ale domácí příliš nepřibrzdil. Na konci 19. minuty vedli Plzeňští už 14:8. Pak ale začali hráči SKP postupně snižovat náskok favorita. Poslední desetiminutovku první půle začali třemi trefami za sebou a rázem to bylo jen o tři branky. A dvě minuty před koncem poločasu bylo skoro vyrovnáno, Mathias Choleva snížil na 16:15. První poločas nakonec vyhrála favorizovaná Plzeň 17:15.

Po změně stran se už Plzeň do žádného většího trháku nedostala. Naopak naši hráči dokázali otočit skóre ve svůj prospěch. Poprvé vedli na začátku 36. minuty po brance Alexandra Moješcika, a sice 19:18. V následujících pěti minutách jsme byli většinou o gól napřed, ovšem Plzeň dokázala naše vedení pokaždé ihned dorovnat. Od 43. minuty to pak byla Plzeň, která vždycky měla jeden nebo dva góly náskok. Do výraznějšího vedení jsme ale soupeře nepustili. S favoritem jsme drželi krok až do konce. Střelecky se tentokrát dařilo i Janu Zbránkovi, který se trefil celkem šestkrát, jenže tři a čtvrt minuty před koncem se nechal hloupě vyloučit, když dohrál domácího Bláhu, který už byl bez míče. Ještě dvě a půl minuty před koncem bylo skóre vyrovnané 32:32. Nervy drásající koncovku však zvládli lépe domácí, kteří si po výhře 35:33 připsali první bod v sérii hrané na tři vítězná utkání.

„Jsme zklamaní z výsledku, ale ne z výkonu. Opět jsme sehráli vyrovnanou partii s jedním z největších aspirantů na titul. Musíme si uvědomit, s kým jsme hráli. Pozitivní je, že jsme po celou dobu usilovali o výhru, kterou však nakonec nemáme. Nezbývá nám nic jiného, než co nejlépe zregenerovat a zítra se pokusit uhrát bod, pro který jsme si do Plzně přijeli,“ uvedl po utkání trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

1. ČF: Talent tým Plzeňského kraje – Pepino SKP Frýdek-Místek 35:33 (17:15)
Sestava SKP F-M:
Cáb, Fritz – Noworyta 6, Škopek, Valo, Moješcik 8/2, Gřešek 3, Bureš 2, Mlotek 2, Rumian 3, Hajko, Choleva 3, Mazur, Chełmiński, Zbránek 6, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Petr Halada, Jan Kosmák. Sedmimetrové hody: 1/0 – 3/2. Vyloučení: 7:2. Přímá ČK: Zbránek (FM). Diváci: 1019. Stav série: 1:0.