Primátor předal bronzové medaile starším žákům

Starší žáci SKP Frýdek-Místek v pondělí zavítali na frýdecko-místecký magistrát, kde jim primátor Petr Korč pogratuloval ke 3. místu v celostátní žákovské lize a zároveň předal bronzové medaile. Mladí házenkáři SKP tímto výsledkem zviditelnili Frýdek-Místek na celostátní úrovni.

„Jsem moc rád že jsem mohl přijmout kluky na radnici. Každý úspěch takového mladého týmu je dobrý závdavek do budoucna a je to ocenění práce trenérů a všech, kteří se věnují mládeži a sportu,“ uvedl primátor Frýdku-Místku Petr Korč.

„Můžu říct, že město bude i nadále podporovat mládežnický sport ve Frýdku-Místku. Připravujeme spuštění nového dotačního programu pro mládežnický sport, který bude v příštím roce oproti letošnímu navýšen minimálně o šest milion korun,“ pokračoval primátor.

Při předávání medailí byl na frýdecko-místeckém magistrátu také trenér hlavního družstva Daniel Valo, který je zároveň mentorem mládeže SKP.

„Třetí místo považuji za ohromný úspěch, protože žákovská liga má sama o sobě pětadvacet družstev. Je třeba poděkovat trenérovi Radimovi Hustopeckému a vedoucí družstva Lence Kročkové, ale taky trenérům, kteří se podíleli na výchově těchto mladých hráčů. Velmi se z toho těšíme. Kluci jsou velikým příslibem do budoucna pro náš klub. Mají velký potenciál, i když je čeká ještě hodně práce. Ale mají skvěle nakročeno,“ poznamenal Daniel Valo.

Trenér starších žáků Radim Hustopecký řekl, že třetí místo v žákovské lize je ohromný úspěch. „Naposledy se tomuto klubu povedl před sedmi lety. V konkurenci pětadvaceti týmů z celé republiky jsme dokázali získat třetí místo, což je pro náš klub úžasný výsledek,“ podotkl Hustopecký s tím, že mezi největší konkurenty patřila Dukla Praha a tým z Plzně, který celou soutěž vyhrál.

„Kluci mají ohromný potenciál a je jen na nich, jak na sobě budou dále pracovat. Všichni jsou velice talentovaní, takže máme v klubu na čem stavět.“

Obranám soupeřů pak dělal ve všech zápasech veliké problémy Adam Fojtík, který se stal se 199 brankami druhým nejlepším střelcem celé soutěže.

„Letošní sezona byla hodně vydařená, protože jsme uspěli na každém turnaji, kterého jsme se zúčastnili. Vždycky jsme dokázali vybojovat medaile,“ řekl Fojtík s tím, že zlaté a stříbrné medaile jsou cennější, ale i bronzu si on i jeho spoluhráči nesmírně cení. Konkurence v žákovské lize byla totiž obrovská.

Pro Adama Fojtíka však sezona ještě neskončila. „Výběrové hráče z kraje ještě čeká Olympiáda dětí a mládeže, která se uskuteční na konci června,“ dodal.

A jaké jsou jeho plány do budoucna? „Mým snem je dostat se jednou do 1. Bundesligy a nejlépe do některého z nejlepších celků, ale to je ještě hodně daleko. Nyní se ještě tvoří reprezentace ročníků 2008 a 2009, do které bych se chtěl dostat,“ uzavřel Fojtík.

Jan Smekal
29.května 2024