Mistrovská Plzeň byla nad naše síly. Čekají nás zápasy o 5. až 8. místo

Obrovským debaklem skončilo třetí čtvrtfinálové utkání Chance play off našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek proti Talentu tým Plzeňského kraje. Obhájce titulu neponechal nic náhodě. Náš výběr deklasoval poměrem 41:27 a jako první si zajistil postup do semifinále. Náš tým čekají zápasy o 5. až 8. místo.

Třetí čtvrtfinále Chance play off mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a Talentem tým Plzeňského kraje se stalo jednoznačnou záležitostí obhájce titulu, který se rychle ujal vedení 5:1. Domácí posléze sáhli ke hře bez brankáře a dokázali se dostat do utkání, když během dvou minut snížili na rozdíl jediné branky. Vyrovnat ale nedokázali. Plzeňští byli po celou dobu první půle alespoň o tři branky napřed. Největší rozdíl ve skóre byl pět minut před koncem první půle, kdy hosté vedli 16:10. V závěru úvodního dějství dokázali domácí zkorigovat na 12:16.

Po změně stran dokázali Západočeši poměrně rychle rozhodnout o osudu celého utkání. Po desíti odehraných minutách ze druhého poločasu už vedli rozdílem dvanácti branek 27:15. Domácí tým nedokázal najít recept na v pohodě hrajícího favorita, který tak bez problémů došel k přesvědčivému vítězství v poměru 41:27. Obhájce titulu z Plzně tak ukončil sérii v nejkratší možné době. Vyhrál 3:0 na zápasy a jako první extraligový celek si zajistil postup do semifinále. Hráče Frýdku-Místku čekají duely o 5. až 8. místo.

„Tím, že jsme sérii ukončili tak rychle, tak jsme dokázali ušetřit nějaké síly. Poslední dva zápasy jsme dokázali vyhrát větším rozdílem. Celkově byla série o něco snazší, než jsem předpokládal, protože Frýdek byl připravený velice dobře. Díky tomu, že s námi v základní části dvakrát remizoval, tak si věřil. V prvním zápase byl velmi nepříjemným soupeřem. Pak jsme se dokázali popasovat se hrou sedm na šest, což byl asi hlavní klíč k úspěchu,“ uvedl po utkání trenér Talentu tým Plzeňského kraje Petr Štochl.

„Dneska nám výborně fungovala obrana s brankářem, což byl zásadní moment. Když jsme dali pár gólů do prázdné brány, tak se nám pak hrálo lépe. Dali jsme jednačtyřicet branek, takže dneska můžeme být kompletně spokojení,“ dodal Štochl.

Trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo po zápase konstatoval, že v tomto klání jeho svěřencům absolutně nevyšel vstup do zápasu. „Pak jsme se ale i díky hře sedm na šest dokázali dostat do utkání. První poločas jsme sice prohráli o čtyři góly, ale takový výsledek byl stále hratelný. Bohužel po změně stran jsme se prezentovali výkonem, který absolutně není hodný vystoupení v play off. Na jednu stranu si uvědomujeme, proti jak silnému soupeři jsme stáli, ale na druhou jsme to dneska Plzni ohromně usnadnili. Těžko se mi náš výkon hodnotí. Jsem nesmírně zklamaný. Takto se nehrají zápasy play off,“ poznamenal Daniel Valo.

3. ČF: Pepino SKP Frýdek-Místek – Talent tým Plzeňského kraje 27:41 (12:16)
Sestava SKP F-M: Fritz 1, Bartoš – Noworyta 2, Škopek, Valo 1, Moješcik 3, Gřešek 3, Bureš 2, Mlotek 1, Rumian 5, Hajko 2, Choleva 2, Mazur 2, Chełmiński 1, Zbránek 2, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/0 – 2/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 457. Stav série: 0:3.