Druhé čtvrtfinále se stalo jednoznačnou záležitostí Plzně. Favorit má mečbol

Zatímco v prvním čtvrtfinále Chance play off svedl náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek s favorizovaným Talentem tým Plzeňského kraje vyrovnaný zápas, ve druhém měření sil zaostal ve všech směrech. Západočeši byli ve druhém čtvrtfinále od začátku jasně lepší a po přesvědčivé výhře v poměru 33:23 získali mečbol, když v sérii na tři vítězná utkání vedou už 2:0.

Začátek druhého čtvrtfinále vypadal na to, že nebude gólově tak bohaté jako první utkání této série. Bohužel s favorizovanou Plzní jsme tentokrát drželi krok pouze v prvních patnácti minutách, po kterých vedli Západočeši o dvě branky 7:5. Jenže pak začal náskok obhájce titulu narůstat. Na konci 23. minuty vedla Plzeň už 14:8. První poločas vyhrál favorizovaný celek poměrem 18:12 a vytvořil si rozhodující náskok do zbývající části zápasu.

Po změně stran nedokázali naši hráči najít recept na v pohodě hrající Plzeň, která nedopustila žádné zdramatizování. Naopak dokázala ještě navýšit náskok z prvního poločasu. Po šesti odehraných minutách ze druhé půle byl rozdíl ve skóre deset gólů. Západočeši vedli 23:13, takže téměř celý druhý poločas se duel pouze dohrával. V rozmezí od 21. do 27. minuty sice dokázali naši hráči zkorigovat na 30:23. Ovšem v samém závěru přidala Plzeň další tři branky a po přesvědčivé výhře 33:23 zvýšila vedení v sérii na 2:0 a k postupu do semifinále už ji tak stačí vyhrát jen jednou.

„Dneska jsme lépe bránili a v útoku jsme hráli to, co jsme měli. Faktem je, že tentokrát mě obrana Frýdku více střežila, ale tím zase vznikal větší prostor pro ostatní hráče. Do Frýdku pojedeme s tím, abychom vyhráli i další zápas a sérii tak co nejdříve ukončili,“ řekl po utkání nejlepší střelec Plzně Daniel Bláha, který ve druhém čtvrtfinále skóroval sedmkrát.

Nejlepší kanonýr SKP Alexandr Moješcik poznamenal, že tuto sezonu si on i jeho spoluhráči už třikrát dokázali, že s Plzní mohou hrát vyrovnaně. „Včera byl zápas vyrovnaný až do konce, ale prohráli jsme koncovku. Dneska jsme v prvním poločase doplatili na technické chyby a neproměňované vyložené šance. Po prvním poločase jsme ztráceli šest branek. Po změně stran jsme chtěli náskok soupeře snížit, ale dopustili jsme se dalších chyb. Plzeň navýšila vedení na osm, devět branek a je natolik zkušená, že takový náskok si už pohlídala,“ uvedl po zápase Moješcik.

„Dneska jsme udělali hodně technických chyb a Plzni se podařilo poměrně dobře ubránit naši variantu sedm na šest v útoku. V předchozích zápasech jsme se dokázali prosazovat lépe než dnes,“ podotkl nejlepší extraligový střelec a dodal, že v příštím utkání čtvrtfinálové série, která se přesouvá do Frýdku-Místku, se musí jeho tým vyvarovat technických chyb a hrát jako v předchozích třech duelech proti Plzni. „Dáme do toho všechno, abychom sérii prodloužili na čtyři, případně i pět zápasů.“

2. ČF: Talent tým Plzeňského kraje – Pepino SKP Frýdek-Místek 33:23 (18:12)
Sestava SKP F-M: Bartoš, Fritz, Cáb – Noworyta 3, Škopek, Valo 2, Moješcik 5/2, Gřešek 4, Bureš 3, Mlotek, Rumian 1, Hajko, Choleva 5, Mazur, Chełmiński, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 850. Stav série: 2:0.