Aktuality

Pavel Musálek: Věříme, že v Lovosicích prolomíme ne moc dobře se vyvíjející sezónu

Pavel Musálek: Věříme, že v Lovosicích prolomíme ne moc dobře se vyvíjející sezónu

V utkání 9. kola STRABAG Rail Extraligy proti Plzni střelecky zazářil Pavel Musálek, který se proti obhájci titulu prosadil hned šestkrát. Bohužel jeho trefy našemu týmu Pepino SKP Frýdek-Místek body nezajistily. Západočechům jsme podlehli 21:25. V rozhovoru mládežnický reprezentant mluví o povedeném střeleckém výkonu, o následujícím střetnutí v Lovosicích i o tom, že i přes nepříznivou bilanci družstvo stále nemá nijak hrozivou ztrátu na 8. příčku zaručující účast v play off.

Pavle, proti Plzni jste nepředvedli špatný výkon. Prvních patnáct minut jste dokonce mírně vedli. Věřili jste před utkáním, že byste favorita mohli potrápit, když jste do zápasu šli s tak nepříznivou bilancí?
Určitě ano, proti Plzni jsme vždy podali dobrý výkon a chtěli jsme využít domácího prostředí, abychom prolomili naší zatím špatnou bilanci.

Západočeši ale nakonec potvrdili roli favorita a připsali si už devátou výhru v řadě. Co podle vás rozhodlo o vítězství soupeře?
Ke konci nám odešla kondice, v zápasech máme dobré úseky, ale nedokážeme takhle hrát celý zápas a v těch chvílích se to láme. Plzeň toho využila, dostala se do vedení a dotáhla to do vítězného konce.

Když se podíváte zpátky, mohli jste Plzeň více potrápit nebo jste lepší výsledek s dosavadním lídrem soutěže nemohli uhrát?
Kdybychom v zápase neměli výpadky, mohli jsme klidně vyhrát. V prvních patnácti minutách se nám to dařilo.

I když jste prohráli o čtyři góly, vám se střelecky dařilo. Prosadil jste se hned šestkrát. Vzpomenete si, kdy naposledy jste dal v extralize tolik branek? A čím to podle vás bylo, že vám to tam tentokrát tolik padalo?
Byl bych radši, kdybychom to dotáhli do vítězného konce a nemuseli být na konci tabulky, ale samozřejmě jsem rád, že jsem dostal šanci hrát více a ještě se mi tak dařilo. Asi si nevzpomenu, kdy naposledy jsem dal tolik gólů. Nyní jsem dostal více prostoru a chytil jsem se hned na první střele. Pak už to tam nějak padalo (směje se).

Dvě branky jste zaznamenal ze sedmimetrových hodů. Ty běžně neházíte. Byl jste na ně určený nebo jste si sám řekl, že je chcete házet?
Na tréninku jsem je házel a pár jsem jich házel i v zápasech. Byl jsem na ně určený asi proto, že se mi v zápase dařilo.

Pomohlo vám získat větší sebevědomí i to, že jste byl nedávno na reprezentačním srazu? Co vám tato akce dala?
Reprezentační sraz mě vždycky nabije novou energií a dodá ještě větší motivaci.

V následujícím kole hrajete v Lovosicích. Tento tým zatím vyhrál třikrát, přičemž všechna vítězství uhrál doma. Věříte tomu, že můžete v Lovosicích uspět? Případně kudy povede cesta k lepšímu výsledku?
Ano, věříme, že v Lovosicích prolomíme ne moc dobře se vyvíjející sezónu. Musíme hrát naší hru a vydržet déle než dvacet minut.

Do poloviny základní části zbývá odehrát už jen dva zápasy, přičemž zatím jste vyhráli jen jednou. Takto špatný začátek snad nepamatuje nikdo z vás. Čím si to vysvětlujete, že jste na tom letos tak špatně?
V týmu došlo k hodně změnám. Přípravu jsme začali s novým trenérem, teď už máme zase nového. Musíme tomu dát čas, než si to sedne a máme dost mladý tým, který potřebuje čas, aby se vyhrál.

Před sezonou všichni mluvili o tom, že by se chtěli probojovat do play off. Jak náročné to bude za stávající situace? Pokud ještě uvažujete o vyřazovací části, budete muset vozit body i z venku, souhlasíte?
Bude to velmi náročné, ale tabulka je celkem vyrovnaná a nechybí nám moc bodů na to, abychom zase bojovali o play off.