Výběr SKP v prvním poločase v Zubří neproměnil spoustu šancí. Pak už nedokázal vyrovnat

V závěrečném kole Chance extraligy nestačil náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek na HC ROBE Zubří, kterému podlehl na jeho palubovce poměrem 29:27. O výsledku utkání rozhodl první poločas, ve kterém naše družstvo neproměnilo spoustu vyložených šancí a po změně stran už nedokázalo dotáhnout náskok soupeře.

V posledním utkání základní části Chance extraligy nastoupili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na palubovce HC ROBE Zubří. Začátek střetnutí byl vyrovnaný, ovšem v průběhu prvního poločasu zahodili naši házenkáři spoustu vyložených šancí. I proto drželi s domácími krok jen do 17. minuty. Následně začal narůstat náskok Zubří, které především góly z rychlých brejků trestalo naše neproměněné šance. První poločas tak vyzněl jednoznačně ve prospěch Zubří, a sice 19:13.

Po změně stran narostl náskok domácích dokonce na osm branek. Ve 37. minutě vedlo Zubří 22:14. Náš výběr však ani za takto nepříznivého stavu nesložil zbraně. Do poloviny druhého poločasu dokázal stáhnout náskok soupeře na polovinu, když Slavomír Mlotek snížil na 24:20. Domácí lavička si následně vyžádala oddechový čas. Ten Zubří pomohl. V následujících minutách odskočili Valaši na rozdíl šesti gólů – 29:23. To chyběly do konce čtyři minuty. V nich ještě naši hráči zkorigovali výsledek na konečných 29:27 pro domácí Zubří.

Domácí celek si výhrou pojistil 6. místo. Náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek skončil po základní části Chance extraligy na 8. příčce.

„O osudu utkání rozhodl první poločas, ve kterém jsme neproměnili spoustu vyložených šancí. Zubří nás následně trestalo z rychlých protiútoků. Ve druhém poločase byla naše hra lepší, ovšem náskok domácích z první půle byl tak veliký, že už jsme neměli čas duel více zdramatizovat. Proto jsme prohráli o dvě branky,“ uvedl po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

26. kolo: HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 29:27 (19:13)
Sestava SKP F-M: Cáb, Fritz – Noworyta 1, Somsi, Valo, Moješcik 8, Gřešek 5, Bureš 2, Mlotek 3, Rumian 1, Hajko, Choleva 2/2, Mazur 2, Chełmiński 3, Zbránek, Zahumenský. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 826.

Poznámka: Ilustrační fotografie je z prvního vzájemného utkání mezi oběma týmy v této sezoně.