Výběr SKP dominoval v Jičíně. Výhrou si zajistil účast v play off

Výborně fungující obrana, skvěle chytající brankáři a spolehlivost v útoku. Náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek předvedl ve 24. kole Chance extraligy takřka bezchybný výkon. Na palubovce O2xyworld HBC Jičín byl lepší ve všech směrech. Svého soupeře přehrál rozdílem jedenácti branek 30:19 a desátou výhrou v sezoně si zajistil účast v play off.

V zápase 24. kola Chance extraligy předvedl náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek jeden z nejlepších výkonů v letošním ročníku. Od úvodního hvizdu byl na palubovce O2xyworld HBC Jičín lepším týmem. Po sedmi minutách vedl už 5:2. Poté se sice Jičínští dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky. Náš celek byl ale neustále ve vedení. Naposledy byli domácí v kontaktu deset minut před koncem prvního poločasu, když snížili na 7:8. O minutu později sice SKP přišlo o Jana Zbránka, který dostal přímou červenou kartu, ale od této chvíle začal jeho náskok rychle narůstat. Posledních deset minut první půle vyhráli naši hráči poměrem 8:2, takže do šaten odcházeli s vedením 16:9.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Náš celek se prezentoval výborně fungující obranou, za kterou chytal spolehlivý Martin Cáb. Za stavu 20:12 pro naše družstvo se sice domácí prosadili v rychlém sledu třikrát po sobě, ale výběr SKP žádné zdramatizování duelu nepřipustil. V následujících šesti minutách navýšil náskok na devět branek a dvanáct minut před koncem vedl už 25:16. Střelecky se znovu dařilo Alexandru Moješcikovi, který ve druhém zápase za sebou nastřílel dvanáct branek a se 146 trefami je nejlepším střelcem celé soutěže.

Svěřenci Daniela Vala nakonec porazili O2xyworld HBC Jičín rozdílem jedenácti branek 30:19. Připsali si tak desátou výhru v sezoně. V tabulce si polepšili na 23 bodů a upevnili si 8. místo, ze kterého už je nemůže nikdo sesadit. Dvě kola před koncem základní části si tak zajistili účast v play off.

„Jsem nesmírně šťastný, že jsme vyhráli a hlavně, jak jsme vyhráli, protože v poslední době naše výkony nebyly dobré. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, protože Jičín hrál o play off. Navíc v domácím prostředí je nesmírně nepříjemný. Musím kluky pochválit za to, jak k utkání přistoupili. Dneska nám výborně fungovala obrana, za kterou předvedl fantastický výkon Martin Cáb,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo. „V závěru na něj navázal Šimon Fritz, který v posledních minutách branku doslova zavřel. V útoku pak kluci hráli celou dobu zodpovědně a koncentrovaně. Tentokrát je musím jenom chválit,“ pokračoval Valo.

Jeho svěřence nyní čekají poslední dva zápasy v základní části Chance extraligy. V sobotu 2. března přivítají na domácí palubovce karvinský Baník. O týden později hrají v Zubří.

24. kolo: O2xyworld HBC Jičín – Pepino SKP Frýdek-Místek 19:30 (9:16)
Sestava SKP F-M: Cáb, Fritz – Noworyta 2, Škopek, Valo 1, Moješcik 12/1, Gřešek, Bureš 3, Mlotek 1, Rumian 4, Hajko 2, Choleva 2, Mazur 1, Chełmiński 2, Zbránek, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1. Vyloučení: 1:3. Přímá ČK: Zbránek, Chełmiński (FM). Diváci: 301.

Poznámka: Fotografie je ilustrační. Z prvního vzájemného utkání v této sezoně.