Trápení pokračuje. SKP – Nové Veselí 25:28

Ani v prvním domácím utkání v novém kalendářním roce nedosáhli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na body, když na své palubovce podlehli výběru TJ Sokol Nové Veselí poměrem 25:28. Navzdory třetí porážce v řadě zůstávají v tabulce na 7. místě.

Chance extraliga završila 20. kolo duelem mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a TJ Sokol Nové Veselí. Začátek utkání byl velice vyrovnaný a bylo znát, že oběma družstvům jde o hodně. Hosté z Nového Veselí se prezentovali velice bojovným výkonem a precizní obranou, se kterou si domácí nedokázali poradit. Hosté hráče Frýdku-Místku často přerušovali. Od poloviny úvodního dějství si pak začali vypracovávat náskok, který postupně narostl až na pět branek. První poločas vyhrálo Nové Veselí poměrem 14:9.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí výběr hrál v křeči, chyběla mu lehkost v zakončení. Těžko si vypracovával dobré střelecké pozice. V polovině druhého poločasu vedlo Veselí už o šest gólů – 22:16. Domácí následně vsadili na hru bez brankáře a při hře sedmi proti šesti začali postupně smazávat náskok soupeře. Na začátku 22. minuty snížil Alexandr Moješcik na rozdíl jediné branky – 21:22. Vyrovnat se ale domácím nepodařilo. Veselí dokázalo vždycky odskočit na dvoubrankový rozdíl. Naposledy to bylo o jediný gól čtyři minuty před koncem – 24:25. V závěru utkání ale Veselí těsný náskok udrželo. Nakonec ještě přidalo tři branky a vyhrálo 28:25.

Domácí tak prohráli potřetí v řadě a v novém kalendářním roce stále čekají na první bodový zisk. V tabulce zůstávají na 7. místě. Nové Veselí si připsalo sedmou výhru v sezoně a s 16 body je na 9. příčce.

„Dneska jsme si vzali zpátky dva body, které jsme ztratili ve vzájemném duelu na podzim. Chtěli jsme ukázat, že i když nám odešli dva hráči, sezonu nepokládáme a budeme bojovat o play off do posledního dechu. Ukázali jsme si, že když se dobře připravíme a kluci budou plnit to, co si řekneme, můžeme potrápit úplně každého,“ uvedl po utkání trenér TJ Sokol Nové Veselí Jan Běloch.

„Kluci se perfektně drželi toho, co jsme si řekli, byli disciplinovaní. A když se nám nedařilo, nenechali jsme Frýdek náskok jednoduše stáhnout. Díky tomu pak vždycky přišel nějaký náš moment, kdy jsme dali gól a chytili se zpátky. Dokázali jsme zápas dovést do vítězného konce. Nejvíce bych ocenil fakt, že dneska jsme předvedli takticky nejvyspělejší výkon za dobu, co jsem u tohoto týmu,“ dodal trenér Nového Veselí.

Trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo poznamenal, že byl z výkonu svých svěřenců zklamaný. „Od úvodu jsme hráli v křeči v obraně i v útoku, čímž ale nechci snižovat výkon Veselí, které bylo lepší a zaslouženě vyhrálo. Dopustili jsme se osmnácti technických chyb. Některé byly až naivní. To hovoří samo za sebe. Nezbývá nám nic jiného, než se za tento výkon omluvit našim příznivcům, protože dneska to z naší strany bylo katastrofální,“ konstatoval Valo.

20. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Veselí 25:28 (9:14)
Sestava SKP F-M: Cáb, Bartoš – Noworyta 4, Škopek, Valo, Moješcik 6/1, Hrachovec, Gřešek 2, Bureš, Mlotek 3, Rumian 3, Choleva 4/1, Mazur, Chełmiński 1, Zbránek 1, Hustopecký 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Pavel Blanár, Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 398.