Starší žáci SKP zahájili žákovskou ligu stoprocentní bilancí

Karviná, Centrum Haná, Zubří i Velká Bystřice. Se všemi těmito soupeři si poradili starší žáci SKP Frýdek-Místek a zahájili tak celostátní žákovskou ligu nejlépe, jak mohli. Trenér Radim Hustopecký pochválil své svěřence za trpělivou hru v obraně i v útoku.

Trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek Radim Hustopecký věděl, že jeho tým má kvalitu na to, aby vyhrál každý zápas. „Bylo jen na nás, jak se k tomu postavíme a jak to celé zvládneme. Naštěstí vše fungovalo tak, jak mělo a celé jsme to zvládli. Je to skvělý první krok,“ uvedl Hustopecký s tím, že všechna utkání byla nesmírně těžká. Každý chtěl podle něj v prvním kole uspět a začít žákovskou ligu co nejlépe.

„První zápas proti Karviné byl osobně pro mě nejtěžší. Věděl jsem, že poslední utkání jsme s tímto protivníkem v lize remizovali a věděl jsem, že nás nečeká nic lehkého. Naštěstí jsme toto utkání zvládli v pohodě a začali jsme výhrou o sedm branek,“ přiblížil Hustopecký.

Ve druhem zápase se jeho svěřenci utkali s týmem Centrum Haná. „Ten jsem v letošní sezóně ještě neviděl, takže připravit kluky na tento zápas bylo složitější, protože jsem sám moc nevěděl, co nás čeká. Celý zápas byl opravdu vyrovnaný. Všichni kluci hráli na 100 % a duel jsme nakonec vyhráli o dvě branky,“ popsal trenér starších žáků SKP.

V dalším klání nastoupil výběr SKP proti Zubří. „Tento zápas byl pro kluky velmi fyzicky náročný, protože obrana Zubří byla opravdu agresivní, z mého pohledu někdy až za hranicí fair play. První poločas byl celou dobu vyrovnaný. Měli jsme problém s agresivním obranným systémem Zubří. V druhem poločase ale kluci přišli na to, jak obranu lehce přehrát. V jeden moment jsme hráli i hru 7 na 6, která taky skvěle fungovala a zápas jsme nakonec vyhráli o deset branek,“ konstatoval Hustopecký.

Poslední zápas čekala starší žáky Velká Bystřice, která měla ten den také tři výhry. „V tomto klání šlo na hráčích vidět, že cely den byl opravdu náročný. Nakonec jsme to ale byli my, kteří měli více sil a tento zápas jsme zvládli vyhrát o šest branek.“

Trenér starších žáků SKP zdůraznil, že výhry ve všech čtyřech střetnutích byly výkonem celého týmu, přičemž každý hráč měl na něm svůj podíl. „Hodně nám pomohl výkon brankáře a v obraně i v útoku to byla trpělivá hra, která nám fungovala po celou dobu,“ chválil Hustopecký své svěřence.

A co jim vytýkal? „Nebylo toho mnoho. Jen v zápase s Centrum Haná to byl návrat do obrany. Dostali jsme kvůli němu spoustu lehkých branek. Kdybychom si tento aspekt lépe pohlídali, střetnutí mohlo vypadat jinak,“ podotkl.

Úvodní zápasy celorepublikové žákovské ligy ukázaly, že straší žáci SKP mají kvalitu na to hrát a vyhrávat střetnutí proti kvalitním soupeřům. „Byl to skvělý start soutěže a doufám, že s těmito výkony budeme dále pokračovat,“ poznamenal Hustopecký, kterého mile překvapil přístup všech hráčů v týmu. „I když někteří hráli málo času, podporovali se navzájem. A doufám, že si všichni uvědomují, že házená je týmový sport a každý má na těchto vítězstvích svůj podíl,“ uzavřel Hustopecký.

Výsledky:
SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná             21:14
HC Zubří – Velká Bystřice                         11:17
Centrum Haná – SKP Frýdek-Místek          22:24
HCB Karviná – HC Zubří                           15:20
Velká Bystřice – Centrum Haná                 21:17
SKP Frýdek-Místek – HC Zubří                  23:13
HCB Karviná – Velká Bystřice                   16:21
HC Zubří – Centrum Haná                        19:26
Velká Bystřice – SKP Frýdek-Místek           20:26
Centrum Haná – HCB Karviná                   27:15

Jan Smekal
11.prosince 2023