Pepino SKP Frýdek-Místek

1.Kolo

34 : 23

Neděle: 10.9.2017, 18.00

 HBC Strakonice 1921

0%
Úpěšnost střelby
0%
Úspěšnost brankáře
0
Získáných míčů
0
Technických chyb

Hráči utkání:

Sebastian Strack

Zákroky: 2/2 - 100% úspěšnost
Asistence: 6

Hráči utkání:

Vojtěch Petrovský

Branky: 5/13 - 38% střelba
Asistence: 14
Obrana: 4x

Hráči utkání:

František Geist

Branky: 3/3 - 100% střelba

Hráči utkání:

Jiří Bednárek

Branky: 4/7 - 57% střelba
Asistence: 4
Plusové body: --

Lubomír Kavka
Lubomír Kavka
Trenér Pepino SKP Frýdek-Místek

"V prvním poločase se ukázalo, že utkání s nováčkem soutěže mohou být ošemetná. Hráči byli nervózní, což se projevilo na neproměňování šancí. Nedali jsme sedm náskoků z křídel a k tomu ještě dvě sedmičky. Proto bylo skóre po první půli nerozhodné. Ve druhém poločase jsme už začali proměňovat příležitosti a navíc jsme ještě zlepšili obranu, za kterou podal výborný výkon Jan Marenčák. Jsem rád, že ke konci jsme mohli dát prostor také našim dorostencům, protože chceme stavět na našich odchovancích, touto cestou bychom chtěli jít i dál."

Roman Marienka
Roman Marienka
Trenér HBC Strakonice 1921

"V prvním poločase jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem, pak jsme ale doplatili na nováčkovskou daň, jestli se to tak dá říct, protože jsme domácím darovali spoustu branek tím, že jsme jim vyloženě odevzdávali míč, aniž by nás dostávali pod tlak. To rozhodlo o výhře Frýdku-Místku."

Nováčka ze Strakonic jsme zlomili po změně stran

Letošní extraligový ročník zahájili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek proti nováčkovi soutěže ze Strakonic. Po nervózním výkonu z první půle se ve druhém poločase rozstříleli a soupeře z jihu Čech nakonec porazili přesvědčivě o jedenáct gólů poměrem 34:23.

První poločas nevypadal na to, že do Frýdku-Místku přijel papírově jeden z nejslabších celků soutěže. Sice jsme po celou dobu drželi vedení, ovšem Strakonice našim střelcům zdatně sekundovali, takže jsme si nedokázali vypracovat výraznější náskok. Naopak soupeř dokázal v závěru první půle dokonce vyrovnat, takže po prvních třiceti minutách odcházela obě družstva do šaten za nerozhodného stavu.

„Utkání s nováčkem je vždy ošidnou záležitostí, protože nováček většinou nemá co ztratit a může hrát uvolněně, což se projevilo hlavně v první půli,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka. „Naši hráči byli v prvním poločase trochu nervózní, neproměňovali jsme šance. Z křídla jsme měli sedm náskoků, ani jeden jsme neproměnili, nedali jsme dvě sedmičky, nedali jsme dvakrát z pivota, proto jsme si nevybudovali náskok,“ podotkl frýdecko-místecký lodivod.
Ve druhém poločase začali hrát jeho svěřenci to, co umí a co chtějí hrát. „Zlepšili jsme obranu, skvělý výkon podal v brance Honza Marenčák. V závěru se projevila i kondiční příprava, protože Strakonice hráče moc neprostřídávaly,“ poznamenal Kavka. „Jejich hráčům došly síly, byť smekám před výkonem Mošovského, který nastřílel 9 branek,“ pokračoval.

Následně už naši hráči začali dávat góly i z rychlých protiútoků a hlavně proměňovali šance, takže nakonec zápas skončil pro nás slušným výsledkem 34:23.
Jedním z pozitiv na utkání s nováčkem ze Strakonic je i to, že ke konci dostali příležitost věkem ještě dorostenci Pavel Musálek a Matěj Mazur. Prvně jmenovaný si dokonce připsal první dvě trefy v extralize. Proměnil sedmičku a jednou skóroval z rychlého protiútoku.

„Už delší dobu zařazujeme naše mladé hráče do hlavního výběru. Je to cesta, kterou chceme jít a jdeme. Když už se vytvoří nějaký slušný náskok, tak tito mladí hráči musí dostávat šanci, aby si na soutěž zvykli,“ řekl Kavka. „Dneska dostali prostor Pavel Musálek a Matěj Mazur, kteří jsou v dorosteneckých reprezentačních výběrech. Tito hráči musí dostávat příležitost.“

Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC Strakonice 1921      34:23 (13:13)
Sestava SKP F-M:
Marenčák, Pyško, Coch – Rajnoha 4, Bednárek 1, Petrovský 8/1, Bosák, Gřešek 5/1, Dyba 2, Vacula 1, Kichner 4, Kocich 5, Geist 2, Mazur, Musálek 2/1, Krahulík. Trenér: Lubomír Kavka.

Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák. Diváci: 461.