Jozef Hanták St.
Trenér SKKP Handball Brno

---

Zápas proti Brnu byl pro nás hodně nešťastný

Třetí extraligové utkání proti Brnu bylo pro náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek hodně nešťastné. Tým v okleštěné sestavě sužovaný zraněními podlehl výběru z jihu Moravy o jednu branku 27:28, když o bod za remízu přišel i kvůli sporným momentům ke konci utkání.

Ve druhém domácím utkání letošní extraligové sezony sehrál svou roli i fakt, že už v 5. minutě musel kvůli problémům se zády ze zápasu odstoupit jeden z tahounů našeho družstva Vojtěch Petrovský. Po nemoci do duelu nastupoval Jaroslav Dyba a Lukáš Rajnoha byl sice na soupisce, ale měl horečku, takže hrát nemohl.

Přesto si náš výběr v prvním poločase nevedl špatně a se soupeřem, který k nám přijel s bilancí dvou porážek, držel krok. A nejenom to. V průběhu prvního poločasu si dokázal vytvořit až pětigólový náskok, takže v jednu chvíli svítilo na ukazateli skóre 15:10 v náš prospěch.

Jenže pak Brněnští nevybíravě faulovali aktivního Martina Kocicha, který dostal ránu pěstí přímo do obličeje. Trenéři jej tak ve zbylém průběhu střetnutí nemohli tak vytížit, jak by potřebovali. Hosté dokázali ještě před odchodem do šaten stav zdramatizovat, když snížili na rozdíl dvou gólů. Po první půli jsme tak vedli 15:13.
Po změně stran dokázali Brněnští vyrovnat a poté se s naším celkem přetahovali o vedení. Žádné družstvo si ale nedokázalo vytvořit větší brankový náskok, takže bylo jasné, že se duel rozhodne až v závěru. V tom už to vypadalo na to, že se oba celky rozejdou smírně a rozdělí si po jednom bodu. Ovšem domácí k údivu všech v hale dvakrát zastavil odpískaný průraz pivota Adama Gřeška, který se snažil postavit clonu pro své spoluhráče.

Brno tak nakonec bylo šťastnějším týmem a odvezlo si výhru 28:27 a s ní také první dva extraligové body. „Je to ohromná škoda. Zápasu by daleko více slušela remíza,“ konstatoval po utkání trenér a předseda Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka. „Duel potvrdil, že letošní ročník bude nesmírně vyrovnaný a každý v něm dokáže porazit každého, což v tomto kole potvrdilo hned několik utkání. Nás moc mrzí, že jsme ztratili s týmem, který je přibližně na stejné úrovni. Takové body se doma ztrácet nesmí,“ upozornil Kavka.

„Proti Brnu jsme doplatili na to, že jsme byli v okleštěné sestavě. Navíc i brankář Honza Marenčák nebyl úplně ve své kůži. Vítek Pyško sice měl několik dobrých zákroků, ale na body to bohužel nestačilo,“ poznamenal frýdecko-místecký lodivod s tím, že jeho družstvo navíc nedalo čtyři sedmičky. „Dvě jsme sice dorazili, ale přesto se to projevilo na výsledku.“

Kavkovi svěřenci tak zůstávají po třech kolech na dvou bodech. V tabulce jim prozatím patří 6. příčka, byť stejně je na tom dalších pět družstev.

Pepino SKP Frýdek-Místek - SKKP Handball Brno   27:28 (15:13)