Branky: 4/7 - 80% střelba
Plusové body: Zisk míče (1x), obrana (1x)

Lubomír Kavka
Trenér Pepino SKP Frýdek-Místek

Utkání se mi samozřejmě hodnotí dobře, už z toho důvodu, že jsme doma po dlouhé pauze konečně zvítězili. Celý týden jsme se na utkání připravovali, počítali jsme i s osobní obranou na Vojtu Petrovského. Ta nakonec i přišla, ale ne po celou dobu zápasu. To asi rozhodlo, nechci vyzdvihovat jednotlivce, ale jde vidět, že pokud je Vojta v pořádku, je stále rozdílový hráč. Vyplatila se nám také taktika brankářů, kterou jsme vyzkoušeli již proti Kopřivnici. Dobře odchytaný první poločas předvedl Víťa Pyško a v druhém poločase zavřel branku Jan Marenčák. Díky bojovnosti celého týmu, agresivní obraně můžeme slavit tento výsledek.

Petr Mašát
Petr Mašát
trenér HBC Ronal Jičín

Výsledek je jednoznačný, takže i spravedlivý, i když si myslím, že jsme odehráli 40 minut kvalitní utkání. Bohužel nás zlomila naše přesilovka, kterou jsme prohráli 0:3 a od té doby se naše hra zhroutila jak v útoku, tak v obraně. Nepomohlo ani střídání brankářů či hráčů. Posledních dvacet minut jsme zklamali ve spojkové hře a s takovým výkonem, který jsme předvedli, nemůžeme vůbec přemýšlet o play-off.

Rozhodnutí přišlo po změně stran. Jičín porážíme 31:22

V desátém extraligovém kole si naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek po vyrovnaném prvním
poločase nakonec poradili poměrem 31:22 s výběrem Jičína, takže už třikrát za sebou
neprohráli. Výhra je posunula na 7. místo v tabulce. Právě před Jičín.

Začátek střetnutí rozhodně nenasvědčoval tomu, že by mělo utkání dopadnout
devítibrankovým rozdílem v náš prospěch. V prvních desíti minutách vedli naši hosté, i když
výraznější náskok si nevytvořili. Ovšem v rozmezí mezi 11. a 13. minutou jsme dokázali
skóre otočit v náš prospěch a v jednu chvíli jsme vedli i o tři góly. Jenže Jičínští dokázali
tento obrat zachytit a do poločasu srovnali na 13:13.

Po změně stran se rozhodli trenéři Pepino SKP Frýdek-Místek poslat do branky místo slušně
chytajícího Víta Pyška Jana Marenčáka. A ukázalo se, že to byl šťastný tah. Marenčák totiž
branku doslova zavřel. Úspěšností zákroků se dostal na 65 procent. Za celých třicet minut
inkasoval jen devětkrát.

„Vítek Pyško sice chytal slušně, ale rozhodli jsme se, že na druhý poločas nasadíme Honzu
Marenčáka, který vychytal perfektně závěr utkání proti Kopřivnici. Svůj výkon zopakoval i
dnes. Dobře se mu chytalo za agresivní obranou, kterou jsme praktikovali ve druhé půli,“
uvedl po utkání trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka.

„Byl jsem pro, aby Honza Marenčák chytal, protože je po dlouhodobém zranění a potřebuje
chytat. Vítek nechytal špatně, takže se mohl do branky kdykoli vrátit. Navíc i Patrik Coch je
velice slušný brankář. Je to juniorský reprezentant. Proto jsme chtěli Honzovi ve druhém
poločase dát šanci,“ pokračoval s tím, že je třeba zátěž brankářů rozložit, aby v případě
zranění některého z nich byli ostatní rozchytaní.

„Nechtěl bych vyzdvihovat žádné jednotlivce, ale je třeba říct, že pokud Vojta Petrovský je
zdravý, je to pořád rozdílový hráč,“ poznamenal Kavka na adresu ofenzivního tahouna, který
se tentokrát zaskvěl dvanácti trefami do černého. Pětkrát proměnil sedmičku. „I to je důležité,
protože se v této činnosti letos trápíme,“ podotkl frýdecko-místecký kouč.

I proto se tak naši hráči mohli radovat ze zaslouženého vítězství poměrem 31:22. „Výsledek
je nakonec jednoznačný, takže domácí zřejmě vyhráli naprosto zaslouženě. Čtyřicet minut
jsme však odehráli velice kvalitní utkání. Bohužel nás pak zlomila vlastní přesilovka, kterou
jsme prohráli 0:2,“ konstatoval po utkání asistent trenéra HBC Ronal Jičín Petr Mašát.
„Pak se nám zhroutila naše hra ve spojkové řadě a potom už jsme se nedokázali dostat do
zápasu. Nepomohlo nám ani střídání brankářů, ani střídání hráčů v poli. Posledních dvacet
minut jsme odešli ve spojkové hře,“ pokračoval s tím, že s výkonem, který Jičínští předvedli
v posledních dvaceti minutách, nemohou pomýšlet na play off nebo na umístění ve středu
tabulky.

To protějšek Lubomír Kavka byl rád, že jeho svěřenci už potřetí za sebou v extralize
neprohráli. „Nechci předjímat, co takové vítězství s týmem udělá. Na spojkách nám pořád
chybí Jarda Dyba a Martin Kocich. Každopádně je dobře, že jsme už tři zápasy neprohráli,“
řekl kouč SKP. „Teď pojedeme do Zubří, kde to bude o něčem jiném, ale dá se hrát s každým.
Letošní soutěž je tak vyrovnaná, že každý může porazit každého. Jdeme tedy zápas od zápasu
a do Zubří jedeme s tím, abychom tam uhráli slušný výsledek,“ vzkázal frýdecko-místeckým