Pepino SKP Frýdek-Místek

22.Kolo

24 : 29

Pátek: 30.3. | 18.00

HC ROBE Zubří

0%
Úpěšnost střelby
0%
Úspěšnost brankáře
0
Získáných míčů
0
Technických chyb

Hráči utkání:

Petr Kichner

Branky: 7/10 - 70% střelba
Asistence: 4
Zisk míče: 1x

Hráči utkání:

Vojtěch Petrovský

Branky: 5/13 - 38% střelba
Asistence: 14
Obrana: 4x

Hráči utkání:

Sebastian Strack

Zákroky: 2/2 - 100% úspěšnost
Asistence: 6

Tento slider nemá žádný obsah. Pravděpodobně byl smazán.
Jiří Kekrt
Jiří Kekrt
Trenér Pepino SKP Frýdek-Místek
Andrej Titkov
Andrej Titkov
trenér HC ROBE Zubří

Zubří jsme podlehli 24:29, narazíme na něj ve čtvrtfinále

 

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v posledním kole základní části nestačili na nejlepší celek soutěže. Zubří podlehli o pět branek 24:29. S tímto soupeřem se utkají ve čtvrtfinále play off.

Úvod utkání nasvědčoval tomu, že bychom mohli potrápit favorita, který na naši palubovku přijel v hodně okleštěné sestavě. Od začátku střetnutí jsme drželi těsné vedení, Zubří se v prvním poločase dostalo do vedení jen jednou, a sice v 9. minutě, kdy svítilo na ukazateli skóre 3:4.

Posléze jsme však dokázali stav otočit znovu v náš prospěch a deset minut před koncem první půle jsme dokonce vedli o čtyři góly 10:6. Jenže závěr prvních třiceti minut už z naší strany taky povedený nebyl. Hosté tak ještě před odchodem do šaten stihli zkorigovat na 14:12.

Po změně stran dokázalo Zubří během pěti minut vyrovnat a od té doby se ve vedení střídala obě družstva. S lídrem soutěže jsme drželi krok až do 50. minuty a stavu 22:22. Poté se však hosté prosadili pětkrát v řadě a vytvořili si tak rozhodující náskok, který už pak bez potíží udrželi až do konce a mohli se tak radovat z vítězství 29:24.
„Jsme rádi za vítězství v sestavě, se kterou jsme přijeli. Výhry si tak ceníme dvojnásobně, možná trojnásobně, protože letošní sezona je plná překvapení,“ uvedl po utkání trenér HC ROBE Zubří Andrej Titkov. „Duel zřejmě rozhodli gólmani, když jsme v závěrečné části zápasu poslali do branky zpátky brankáře Milana Malinu. Jinak diváci viděli velice bojovné utkání z obou stran,“ pokračoval Titkov s tím, že v dresu Zubří dostali příležitost i hráči, kteří nehráli od 8. února.

„Dokázali, že se neflákali a udržovali se v kondici. Byli velice platní. Hodně mě však mrzí zranění Válka, to je velká kaňka na tomto střetnutí z našeho pohledu,“ poznamenal.

Kouč našich hráčů Pepino SKP Frýdek-Místek po zápase gratuloval Zubří k zaslouženému vítězství, byť podotkl, že ještě deset minut před koncem se obě družstva přetahovala o vedení.

„Neproměnili jsme spoustu šancí. Všechno má ale svůj důvod. Příležitosti jsme neproměňovali, protože už jsme byli zahlcení, lapali jsme po dechu, a proto jsme byli nepřesní v zakončení,“ řekl Kekrt s tím, že více střetnutí nebude hodnotit.

Vzhledem k tomu, že Zubří vyhrálo základní část, a to o šest bodů před druhou Karvinou, a naši hráči obsadili 8. místo, narazí na sebe obě družstva ve čtvrtfinále play off.

„Budeme se muset připravovat bez mnoha hráčů, kteří teď budou mít povinnosti v reprezentaci. Poslední duel základní části nám však ukázal, že máme široký kádr, který má ohromnou chuť a vysoké ambice,“ zdůraznil Titkov.

Jeho protějšek přiznal, že Zubří bude ve čtvrtfinále favoritem, ovšem není typ, který se předem vzdává. „Nebudu to však hrát já, ale jiní, takže uvidíme, jak to bude vypadat,“ popsal frýdecko-místecký lodivod. „Zubří je favoritem této série, ovšem vždycky se slepice svolávají do dvorku, až snesou vejce,“ dodal Kekrt.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří              24:29 (14:12)
Sestava SKP F-M:
Marenčák, Pyško, Cáb – Petrovský 6, Bosák 1, Klaban, Gřešek 1, Dyba, Vacula, Kichner 8, Strack 6, Geist 1, Žvak, Mazur, Musálek 1, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Diváci: 587.