Pepino SKP Frýdek-Místek

17.Kolo

23 : 22

Sobota: 25.2. | 17.00

Talent Plzeň

0%
Úpěšnost střelby
0%
Úspěšnost brankáře
0
Získáných míčů
0
Technických chyb

Hráči utkání:

Petr Kichner

Branky: 7/10 - 70% střelba
Asistence: 4
Zisk míče: 1x

Hráči utkání:

Vojtěch Petrovský

Branky: 5/13 - 38% střelba
Asistence: 14
Obrana: 4x

Hráči utkání:

Sebastian Strack

Zákroky: 2/2 - 100% úspěšnost
Asistence: 6

Tento slider nemá žádný obsah. Pravděpodobně byl smazán.
Lubomír Kavka
Lubomír Kavka
Trenér Pepino SKP Frýdek-Místek
Martin Šetlík
Martin Šetlík
trenér Talent Plzeň

Třetí výhra v řadě! Plzeň jsme přetlačili o jeden gól

 

 

V 17. extraligovém kole naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek přetlačili oslabený celek Plzně o jediný gól. Díky třetímu vítězství v řadě si upevnili 8. příčku zaručující postup do play off.

 

Duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a Talent M.A.T. Plzeň byl od úvodních minut velice vyrovnaný. V prvním poločase jsme po většinu času drželi mírné vedení, hráli i několik přesilovek, poměrně dlouhou dobu jsme měli i dvojnásobnou početní převahu. Bohužel se nám nepovedlo vytěžit z ní více, takže Západočeši dokázali náš náskok zmírnit a po prvním poločase jsme tak vedli jen o jeden gól 12:11.

Po změně stran dokázali Plzeňští dokonce otočit průběh střetnutí ve svůj prospěch a nějakou dobu to byl náš celek, který tahal za kratší konec. Duel nakonec dospěl do nervy drásající koncovky, ve které za vyrovnaného stavu půl minuty před koncem Martin Kocich neproměnil sedmimetrový hod. Náš tým však zůstal v útoku a nakonec se dočkal vítězné branky, když Vojtěch Petrovský uvolnil Františka Geista a ten se z křídla nemýlil. Vystřelil nám tak velice cenné vítězství v poměru 23:22.

„Chtěl bych pogratulovat Frýdku ke dvěma bodům, které získal. Dneska jsme dokázali celou dobu držet vyrovnaný stav. Hráči plnili taktické pokyny po celou dobu utkání, za což bych jim chtěl poděkovat,“ uvedl po utkání trenér Plzně Michal Tonar. „Nestalo se nám to, co před týdnem proti Lovosicím, kdy jsme nezvládli posledních deset či dvanáct minut. Jsem rád, že si naše družstvo zachovalo svou tvář po celý zápas,“ dodal.
To lodivod našeho družstva Jiří Kekrt po zápase konstatoval, že naši hráči před utkáním věděli, v jakém rozpoložení se nyní Plzeň nachází a podle toho se na ní také připravovali.

„Věděli jsme, že co se týče hráčského obsazení, nemá nás Plzeň čím překvapit. Na její způsob hry jsme byli solidně připravení, ovšem to dost často neplatilo. Dalším nedostatkem bylo to, že jsme opět hráli pod obrovským presem jako v předešlých utkáních,“ konstatoval Kekrt.

„Jaro jsme začínali na předposledním místě s vědomím, že můžeme hrát tvrdě o záchranu, a to se stále může stát. Je to něco, co tady hráči dlouhou dobu nezažívali, dneska se to projevilo na jejich psychice. Z pohledu dosavadních čtyř odehraných utkání bylo to dnešní zatím to nejhorší,“ upozornil zkušený trenér.

„Chtěl bych vyzdvihnout také výkon Plzně, která hrála velice disciplinovaně a ohromně nám znepříjemňovala život, když jsme se herní situace snažili dohrávat co nejrychleji. Vzhledem k průběhu utkání by zápasu více slušela remíza, ale za bod navíc se nezlobím. Dneska jsme byli spíše šťastnějším než lepším družstvem,“ poznamenal.
Kekrtovi svěřenci si díky výhře nad Plzní připsali další dva body, kterými si upevnili 8. místo v extraligové tabulce. V příštím kole je čeká derby s Karvinou, která je momentálně třetí.

„Od zápasu v Karviné čekáme, že to bude velice těžké utkání. Na jaře jdeme do každého duelu s cílem bodovat. Víme, v jaké situaci se Karviná nachází a jaké jsou její představy a cíle. Byl bych rád, kdybychom po tomto utkání mohli konstatovat, že jsme předvedli lepší výkon, než teď proti Plzni,“ řekl frýdecko-místecký trenér.

 

Pepino SKP Frýdek-Místek – Talent M.A.T. Plzeň                    23:22 (12:11)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák – Bednárek, Petrovský 4, Bosák 3, Klaban, Gřešek 2, Dyba, Vacula, Kichner 7/2, Kocich 5/2, Strack, Geist 2, Žvak, Musálek, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Diváci: 452.