Pepino SKP Frýdek-Místek

19.Kolo

32 : 29

Sobota: 10.3. | 19.30

HK Město Lovosice

0%
Úpěšnost střelby
0%
Úspěšnost brankáře
0
Získáných míčů
0
Technických chyb

Hráči utkání:

Petr Kichner

Branky: 7/10 - 70% střelba
Asistence: 4
Zisk míče: 1x

Hráči utkání:

Vojtěch Petrovský

Branky: 5/13 - 38% střelba
Asistence: 14
Obrana: 4x

Hráči utkání:

Vít Pyško

Branky: 4/7 - 57% střelba
Asistence: 4
Plusové body: --

Tento slider nemá žádný obsah. Pravděpodobně byl smazán.
Lubomír Kavka
Lubomír Kavka
Trenér Pepino SKP Frýdek-Místek
Milan Berka
Milan Berka
trenér HK Město Lovosice

Lovosice porážíme i na domácí půdě!

 

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek si v 19. extraligovém kole poradili s Lovosicemi poměrem 32:29. Lovce tak přehráli už podruhé v letošním ročníku. Na jaře tak drží domácí neporazitelnost a v tabulce si upevnili 8. místo.

 

S trochou nadsázky se dá říct, že utkání proti Lovosicím jsme měli pod kontrolou od začátku až do konce. Od prvních minut jsme si totiž dokázali vypracovat několikabrankový náskok. V prvním poločase nás střelecky táhl náš nejlepší kanonýr Vojtěch Petrovský, který se prosadil hned sedmkrát, byť v jednom případě neproměnil sedmimetrový hod. V jednu chvíli jsme vedli dokonce o sedm gólů. Lovosičtí však dokázali ještě do poločasu snížit na rozdíl pěti branek. Po první půli jsme tak drželi nadějné vedení v poměru 16:11.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Výborný střelecký výkon předvedl Petr Kichner, který ve druhém poločase nastřílel sedm gólů, se čtyřmi zásahy z první půle tak dohromady zaznamenal jedenáct zásahů do černého. Přitom i on v jednom případě neuspěl ze sedmimetrového hodu. Pořádně o sobě dal vědět také nejlepší extraligový střelec Jiří Motl, který se trefil hned čtrnáctkrát. Lovosicím však jeho branky tentokrát bodový zisk nepřinesly. Naši hráči se tak mohli radovat z velice cenného vítězství 32:29.

„Diváci dneska viděli velice pohledné utkání, které mělo úplně všechno. Správnou tvrdost, rychlost, pěkné akce. Divákům se muselo líbit,“ hodnotil duel po utkání trenér Lovosic Milan Berka. „Hlavně v prvním poločase jsme byli málo produktivní ve střelbě ze spojek, proto jsme chvíli prohrávali i o sedm branek. Pak jsme dokázali zkorigovat, takže v poločase jsme ztráceli pět gólů, což nebylo nic hrozného, ale chyběly nám snadnější góly ze spojek,“ konstatoval.

Berka zvlášť vyzdvihl výkon Petra Kichnera. „Měli jsme se k němu jinak postavit, když nám nastřílel jedenáct gólů. Velký tlak vyvíjel také Vojta Petrovský, a to hlavně v první půli, kdy nám dal sedm branek. Slušný výkon podal i brankář Viktor Pyško,“ řekl. „Přesto bych chtěl klukům poděkovat, protože to bylo těžké utkání, odmakali jej, ale soupeř byl zkrátka lepší, takže mu musíme poblahopřát k vítězství.“

Také kouč našich hráčů Jiří Kekrt poznamenal, že diváci viděli střetnutí, které mělo grády. „Klukům jsem při přípravě říkal, že hra Lovosic mi někdy přijde až moc profesorská, byť zápasy vyhrávají. Jsem rád, že tentokrát jsme Lovosice přinutili hrát na plné pecky. Mám dojem, že v předchozích jarních utkáních nehrály v takovém tempu jako nyní proti nám,“ podotkl Jiří Kekrt.

„Předvedli jsme slušný výkon v defenzivě. Vít Pyško si konečně uvědomil, že na jednatřicet procent se těžko vyhrává, byť i takové utkání jsme už vyhráli. Dneska měl kolem čtyřiceti, což nám pomohlo k výsledku,“ popsal frýdecko-místecký lodivod.

Ten svým svěřencům neustále vyčítá nižší úroveň herní disciplíny, a to se projevilo i proti Lovosicím. „Soupeři jsme připravili několik zcela jednoduchých gólů, ale takových chyb se dopouštěli i jiní protivníci, kteří hráli s Lovosicemi. Toto mi na našem výkonu vadilo, ale jinak si myslím, že toto střetnutí bylo zatím naše nejkvalitnější utkání,“ zdůraznil.

Náš tým si díky výhře nad Lovosicemi polepšil už na sedmnáct bodů. V tabulce je stále osmý. Sedmý Jičín je rovněž na sedmnácti bodech, šestá Kopřivnice doposud uhrála osmnáct bodů. A právě ona bude našim dalším soupeřem. Na její půdě se představí náš celek v sobotu 17. března. Vzájemný duel začne v 18 hodin.

„Uvidíme, v jakém složení budeme moct nastoupit v Kopřivnici. Proti Lovosicím nám chyběli Jaroslav Dyba a Tomáš Klaban. Navíc mám obavy ohledně zdravotního stavu Martina Kocicha. Zatím jsme totiž stále na hraně. Ještě pořád nemáme zajištěnou účast v play off, díky které bychom se vyhnuli bojům o záchranu v extralize,“ upozornil Kekrt.

 

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice            32:29 (16:11)
Sestava SKP F-M:
Pyško, Marenčák, Cáb – Bednárek, Petrovský 9, Bosák, Gřešek 3, Vacula, Kichner 11, Kocich 4/1, Strack 2, Geist, Žvak 2, Mazur, Musálek 1, Krahulík. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Pavel Blanar, Michael Haramul. Diváci: 421.