Pepino SKP Frýdek-Místek

7.Kolo

26 : 32

Středa: 1.11.2017, 19.00

HCB Karviná

0%
Úpěšnost střelby
0%
Úspěšnost brankáře
0
Získáných míčů
0
Technických chyb

Hráči utkání:

Sebastian Strack

Zákroky: 2/2 - 100% úspěšnost
Asistence: 6

Hráči utkání:

Vojtěch Petrovský

Branky: 5/13 - 38% střelba
Asistence: 14
Obrana: 4x

Hráči utkání:

František Geist

Branky: 3/3 - 100% střelba

Hráči utkání:

Jiří Bednárek

Branky: 4/7 - 57% střelba
Asistence: 4
Plusové body: --

Lubomír Kavka
Lubomír Kavka
Trenér Pepino SKP Frýdek-Místek

Lubomír Kavka, Pepino SKP Frýdek-Místek Mi se to hodnotí těžko. Odehráli jsme tragicky první poločas, ve kterém jsme dostali dvacet branek, což je hodně špatně. Karviná si tak vytvořila náskok, ve druhé půli jsme se snažili s utkáním ještě něco udělat. Do branky jsme nasadili dorostence Martina Cába, který svým výkonem zastínil Víta Pyška chytajícího v prvním poločase. Bohužel je to třetí domácí zápas, ve kterém jsme ztratili body. To se nám bude těžko v soutěži dohánět. Uvidíme, jestli se zdravotně dáme dohromady. Dneska už sice hrál Vojta Petrovský a Seba Strack, ale po zranění ještě nemají dobrou formu. Chce to ještě nějaký čas, aby se do formy dostali a začala pak fungovat souhra, kterou chceme.

Marek Michalisko
Marek Michalisko
Trenér HCB Karviná

Nám se utkání hodnotí dobře, protože jsme chtěli ve Frýdku získat dva body, protože doma jsme nějaké poztráceli. Věděli jsme, že se do sestavy domácích vrací Vojta Petrovský a Sebastián Strack. Podařilo se nám urvat dva body, když jsme si v prvním poločase vytvořili náskok. Druhý poločas byl z naší strany o dost horší. Kluci to odchodili, já si to s nimi vyřídím. Je nám líto, že to bylo v televizi a že po změně stran jsme už tolik neběhali. Přijeli jsme ale pro dva body, ty máme, takže můžeme být spokojení.

Duel zvládla lépe Karviná, padli jsme potřetí doma

V předehrávce 7. kola extraligy nestačili naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na rivala z Karviné. Před televizními kamerami mu podlehli 26:32. Letos už tak potřetí ztratili body v domácím prostředí.

Utkání mezi tradičními rivaly se pro naše družstvo bohužel rozhodlo poměrně brzy. Podobně jako v posledním domácím extraligovém utkání proti Novému Veselí jsme ani tentokrát nezachytili úvod duelu. Karviná si tak velice rychle udělala pohodlný náskok a v prvním poločase nastřílela 20 branek.

„Odehráli jsme tragicky první poločas. Dostat dvacet gólů je hrozně moc,“ kroutil po utkání nevěřícně hlavou lodivod Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka. „Nedovedu si vysvětlit, čím to je, že nám tak utíkají začátky zápasů. Dneska to bylo podobné jako s Novým Veselím, kdy jsme taky začali špatně a ve druhé půli doháněli náskok soupeře,“ pokračoval.

„Dneska jsme v prvním poločase nastřelili tři nebo čtyři tyčky, nedali hned první sedmičku, pak se zápas hned vyvíjí jinak. Hráči se posléze dostanou pod tlak a je to na nich znát. Je to ale dáno i hrou soupeře, protože Karviná měla v brance jistou oporu, což my neměli. V tom byl velký rozdíl mezi oběma družstvy,“ konstatoval Kavka.
Jeho svěřenci se o trochu zlepšili alespoň po změně stran, kdy zlepšili obranu, za kterou dostal příležitost dorostenec Martin Cáb. A na to, že chytal v extralize poprvé, si nevedl vůbec špatně.

„Martin svým výkonem zastínil Víta Pyška chytajícího v prvním poločase,“ podotkl kouč SKP. „Faktem je, že jsme nemohli nasadit naše brankáře Honzu Marenčáka a Patrika Cocha. Marenčák je zraněný a Coch se omluvil z reprezentačního srazu, takže ještě pět dní po něm nemůže chytat. Díru v brance jsme tak narychlo řešili dorostencem Cábem,“ vysvětlil Kavka.

Ve druhém poločase se našim hráčům podařilo alespoň zmírnit porážku, když konečné skóre nakonec vyznělo poměrem 32:26 pro Karvinou.

„Bohužel je to třetí domácí zápas, ve kterém jsme ztratili body. To se nám bude těžko v soutěži dohánět,“ upozornil frýdecko-místecký lodivod. „Uvidíme, jestli se zdravotně dáme dohromady. Dneska už sice hrál Vojta Petrovský a Seba Strack, ale po zranění ještě nemají dobrou formu. Chce to ještě nějaký čas, aby se dostali do formy a začala pak fungovat souhra, kterou chceme,“ řekl s tím, že proti Karviné kvůli nemoci nemohl hrát Jaroslav Dyba. „Na spojkách tak máme pořád problém.“

Z jednotlivých hráčů vyzdvihl Kavka výkon Martina Kocicha, který nastřílel deset branek. „Jinak nikdo jiný nevyčníval svým výkonem nad ostatními.“

Naši hráči tak v tabulce i nadále zůstávají na 10. místě. V dosavadních sedmi zápasech vyhráli jen dvakrát. Příště se budou o body pokoušet na palubovce Lovosic, kde se představí v sobotu 11. listopadu. V následujícím kole je pak čeká další derby, a sice s Kopřivnicí. Tu přivítají v neděli 19. listopadu. 


Pepino SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná       26:32 (12:20)