Pepino SKP Frýdek-Místek

15.Kolo

31 : 30

Sobota: 11.2. | 17.00

TJ Cement Hranice

0%
Úpěšnost střelby
0%
Úspěšnost brankáře
0
Získáných míčů
0
Technických chyb

Hráči utkání:

Petr Kichner

Branky: 7/10 - 70% střelba
Asistence: 4
Zisk míče: 1x

Hráči utkání:

Vojtěch Petrovský

Branky: 5/13 - 38% střelba
Asistence: 14
Obrana: 4x

Hráči utkání:

Sebastian Strack

Zákroky: 2/2 - 100% úspěšnost
Asistence: 6

Tento slider nemá žádný obsah. Pravděpodobně byl smazán.
Lubomír Kavka
Lubomír Kavka
Trenér Pepino SKP Frýdek-Místek
Libor Hrabal
Libor Hrabal
trenér TJ Cement Hranice

Drama až do konce. Hranice doma porážíme 31:30

 

Velice dramatický duel viděli diváci v 15. extraligovém kole, v němž náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek přetlačil soupeře z Hranic o jediný gól a vystřídal jej v tabulce na 9. místě. Bodově se dotáhl na osmé Brno.

Střetnutí mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a Cementem Hranice bylo od počátku velice vyrovnané. Diváci viděli házenou nahoru-dolů. Po většinu prvního poločasu drželi naši hráči vedení, jenže soupeř s nimi držel krok a zdatně jim sekundoval.

Ještě ve 20. minutě jsme vedli o čtyři branky poměrem 13:9. Jenže pak se náš brankostroj zastavil. Od té doby jsme dokázali do konce poločasu skórovat už jen dvakrát. Jiřího Bavlnku nahradil v brance Hranic Josef Kučerka. Naši střelci si s ním nevěděli rady. V posledních pěti minutách úvodní třicetiminutovky nastříleli hosté šest branek v kuse, takže po prvním poločase vedli 18:15.

Po změně stran jsme však dokázali rychle smazat náskok Hranických a v dalším průběhu střetnutí jsme to byli spíše my, kdo držel vedení. Ovšem nedokázali jsme odskočit na větší, než tříbrankový rozdíl. Proto tak střetnutí dospělo do nervy drásající koncovky, v níž jsme nakonec uhájili jednobrankové vítězství 31:30 a připsali si tak do tabulky velice cenné dva body, díky kterým jsme se posunuli na 9. příčku.

„Diváci viděli solidní utkání. I atraktivní, protože vedení se přelévalo na obě dvě strany a do posledního okamžiku nebylo jasné, kdo z duelu vzejde vítězně. Za to jsem moc rád,“ uvedl po utkání proti Hranicím trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt.

„Nicméně když porovnám Hranice s tím, co předvedly před týdnem doma proti Lovosicím a dnes proti nám, tak to byl úplně jiný mančaft. Dneska dokázal hrát o dva rychlostní stupně rychleji. Nevím, proč tomu tak bylo,“ pokračoval.

„U nás se stále opakuje fakt, že náš výkon je hodně odvislý na kvalitě defenzivy. V první půli obrana moc dobře nepracovala, protože jsme dostali osmnáct branek, což je hrozně moc,“ upozornil zkušený lodivod, který má stále jinou představu o výkonech brankářů.

„Jejich výkon by měl být jiný. Můžu jenom věřit, že to nepůjde k horšímu, ale k lepšímu. Máme totiž před sebou ještě hrozně moc těžkých utkání,“ poznamenal.

V útočné fázi to bylo proti Hranicím podle Kekrta solidní. „V předešlých kláních jsem kritizoval určitou anarchii, pokud šlo o hru dopředu. Říkal jsem, že hráči nebyli disciplinovaní, dneska si to nemyslím. Až na výjimky jsme hráli dopředu velice disciplinovaně,“ řekl.

„Druhá věc ale je, že jsme sice dali 31 branek, ale dalších deset vyložených šancí jsme neproměnili. Na tom musíme ještě zapracovat. Když se zlepšíme ve výše zmíněných atributech, nebudeme mít takové problémy, jaké máme nyní.“
K dalšímu střetnutí nastoupí naše družstvo Pepino SKP Frýdek-Místek v sobotu 17. února, kdy zavítá na palubovku Nového Veselí. To se po solidním vstupu do soutěže postupně propadlo na poslední místo, takže momentálně uzavírá extraligovou tabulku.

Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Cement Hranice                     31:30 (15:18)
Sestava SKP F-M:
Marenčák, Pyško – Bednárek 2, Petrovský 5/1, Bosák 3, Gřešek 2, Vacula, Kichner 7, Kocich 2/1, Strack 2, Geist 4, Žvak 2, Mazur, Musálek 2, Krahulík, Jaroslav Dyba. Trenér: Jiří Kekrt.

Rozhodčí: Milan Hájek, Karel Macho. Diváci: 350.