Aktuality

Mladší žáci vybojovali bronz na turnaji Eminent Cup

Mladší žáci vybojovali bronz na turnaji Eminent Cup

O tomto víkendu se mladší žáci Pepino SKP Frýdek-Místek zúčastnili turnaje Eminent Handball Cup v Olomouci, kde se sjelo osm týmů z celé republiky. Po dvoudenním klání a urputných bojích nakonec naši mladí házenkáři vybojovali 3. místo.

„Naším prvním sobotním soupeřem byl Sokol Sokolnice. Po nervózním začátku, kdy se ne a ne dostat do hry se naše hra konečně začala zlepšovat a nakonec jsme zvítězili těsně 11:8.

Druhým soupeřem byl HC Zlín, o kterém jsme od začátku věděli, že to bude jeden z největších soupeřů. To se bohužel také potvrdilo a zaslouženě jsme prohráli 14:5.

Třetím soupeřem byl TJ Rožnov pod Radhoštěm, kde jsme tušili, že máme povinnost získat 2 body a to se také podařilo a vyhráli jsme 12:5.

Sokol Horka nad Moravou byla naším čtvrtým soupeřem. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, rychle jsme vedli 5:1. Posléze se však hráči ukolébali a dovolili soupeři vyrovnat hru a do zápasu jsme se už zpět bohužel nedostali a prohráli 9:13.

Pátým soupeřem a zároveň posledním sobotního dne byl Tatran Litovel. S vypětím všech sil jsme šli do zápasu a Litovel jsme přehráli jasně 16:7.

V neděli jsme zahajovali s největším favoritem tohoto turnaje Lovci Lovosice, kde jsme věděli, že pokud nezískáme alespoň jeden bod, nejsme schopni umístit se na stupni vítězů. Zápas začal velmi nervózně, ač to byla velmi pohledná házená z obou stran, Lovci se ujali vedení o dva góly. Po poločase, kde jsme prohrávali o dvě branky se díky výborné obraně a skvělými zákroky našeho brankáře podařilo uhrát výsledek 9:9 (ač v poslední vteřině jsme neproměnili 7 metrový hod, ale i tento jeden bod pro nás znamenal takové malé vítězství celého turnaje, kde jsme jako jediní dokázali tento tým přehrát.)

Do sedmého a také posledního zápasu s Jiskra Zruč nad Sázavou jsme šli s vidinou, že pokud nevyhrajeme tento zápas, získáme jen bramborové medaile. Soupeř na nás vyrukoval s velmi nepříjemnou osobní obranou, kde se ale naši svěřeci velmi statečně prali a zaslouženě jsme zvítězili 21:16. Tím jsme získali zasloužené třetí místo na turnaji.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří přijeli podpořit náš tým a hráčům poděkovat za předvedený výkon (především za velmi dobrý výkon proti Lovcům z Lovosic - vítězům loňského Pragua Handball Cup),“ zhodnotil účast na tomto turnaji jeden z trenérů Jan Surovec.

Celkové umístění

1. HK FCC Lovosice
2. HC Zlín
3. Pepino SKP Frýdek-Místek
4. Sokol Horka nad Moravou
5.Tatran Litovel
6. Jiskra Zruč nad Sázavou
7. Sokol Sokolnice
8. Rožnov pod Radhoštěm