Aktuality

Celkově nemůžeme být nespokojení, hlásí po podzimu Jiří Kekrt

Celkově nemůžeme být nespokojení, hlásí po podzimu Jiří Kekrt

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek přezimují na 5. místě extraligové tabulky. Jejich trenér Jiří Kekrt je s dosavadním průběhem soutěže v celku spokojený. V zimě chce se svými svěřenci pracovat především na odstranění nedostatků, které družstvo má. Příliš času na to není. Už na konci ledna totiž bude pokračovat Strabag Rail extraliga.

Po nepovedeném vstupu do soutěže, kdy po třech kolech jsme byli stále bez bodu, se naše družstvo Pepino SKP Frýdek-Místek výsledkově zvedlo a začalo tabulkou postupně stoupat nahoru. Ve 14 zápasech nakonec uhrálo 16 bodů (byť dva body získalo za kontumaci proti Karviné) a zajistilo si tak průběžné 5. místo v tabulce.

Navíc se mu dařilo také v domácím poháru. Postupně odstavilo z cesty Droždín, Brno a Lovosice. Stopku mu vystavila až v semifinále letos poměrně suverénní Karviná.

„Celkově nemůžeme být nespokojení, protože oproti loňsku jsme uhráli více bodů. Nemyslím si, že bychom hráli podstatně hůř na začátku soutěže, kdy jsme vyšli bodově naprázdno. Ovšem hráli jsme naivně, někdy nám nepomohli gólmani, takže jsme ztratili několik zápasů, ve kterých jsme měli bodovat naplno,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt.

„Ať už šlo o duely doma s Kopřivnicí, v Novém Veselí či v Lovosicích. Z tohoto pohledu by to tak mohlo být ještě veselejší, ale určitě to nemůžeme hodnotit negativně,“ pokračoval s tím, že s dosavadním 5. místem tak může být spokojený.

Frýdecko-místeckému lodivodovi nyní dělá největší starost zdravotní stav některých hráčů. „V semifinále poháru s Karvinou přišel o vaz Tomáš Klaban, takže půjde na operaci, na prvním tréninku v letošním roce se totéž přihodilo Daliboru Mynářovi. V posledním přípravném utkání s Górnikem Zabrze měl problémy Martin Stržínek. Ze svých individuálních důvodů skončil Patrik Coch,“ vyjmenoval Kekrt. „Řešíme to tak, že je tady nyní zkušený Petr Štolcar. Uvidíme, jestli to dále půjde nebo ne. Je třeba říct, že nyní máme dost problémů,“ zdůraznil.

Podle slov zkušeného stratéga nyní potřebuje družstvo hlavně dobít baterky. „Děláme hodně kondici, vytrvalostní věci, silové věci. Pomalu budeme ale přecházet na práci a větší objem s míčem, protože už 27. ledna nás čeká velice důležité utkání s Duklou. Času tedy není moc, ale musíme si uvědomit, že je před námi ještě pět soutěžních měsíců, na které musíme být připravení,“ upozornil Kekrt s tím, že mužstvo se zaměřuje také na to, aby odstranilo chyby, které má.

„Máme problémy s obranou, dále ve spolupráci mezi brankářem a obranou, někdy máme tendenci akce uspěchávat. S tím jsme se potýkali i v posledním přípravném utkání proti Zabrze. Někdy to uspěchají i zkušenější hráči, k tomu nedáme čtyři sedmičky a najednou prohráváme o osm gólů, i když nakonec prohrajeme o tři. To jsou věci, které nás provázejí a podobně jsme to občas nezvládali i na podzim.“

V přípravných zápasech se pak každý trenér snaží dát dostatek příležitostí i hráčům, kteří v mistrovských utkáních tolik prostoru nedostávají. Jak se mu tedy jeví mladí hráči v jeho družstvu?

„Pavel Musálek na začátku soutěže předváděl to, čeho je schopný. Pak onemocněl a po nemoci nebyl schopný vrátit se na úroveň, ve které začal úvod soutěže. Ale proti Zabrze zase ukázal, že to nezapomněl,“ podotkl Kekrt a dodal, že by tito hráči neměli dostávat více prostoru jen v přípravě.

„V mistrovských zápasech však hrají pravidelně ti, kteří prokazují, že mají určitou výkonnost dlouhodobě a je u nich předpoklad, že budou v utkání dobří, než že by měli zklamat. I ti, kteří dostávali méně prostoru, mohou počítat s tím, že jejich čas přijde, ale nedá se to uspěchat. Pokud někdo hraje extraligu v osmnácti letech, jako u nás Pavel Musálek a Matěj Mazur, tak takoví hráči na sobě musí pracovat a věřit, že jejich čas přijde. A tak tomu skutečně bude,“ ubezpečil mladé hráče.