Aktuality

Naši spanilou jízdu pohárem uťala až suverénní Karviná

Naši spanilou jízdu pohárem uťala až suverénní Karviná

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek se letos dostali až do semifinále domácího poháru. V něm narazili na obhájce mistrovského titulu z Karviné. Favorit v domácím prostředí neponechal nic náhodě a s naším výběrem si poradil jednoznačně 37:22 a postoupil tak do finále této soutěže.

Semifinálové klání mezi karvinským Baníkem a našimi hráči Pepino SKP Frýdek-Místek bylo vyrovnané jen v úvodu střetnutí. Po několika málo minutách se naplno začala projevovat převaha Karviné, která po právu vévodí letošnímu ročníku Strabag Rail extraligy. Její mužstvo má v současné době velmi dobře natrénováno a zlepšilo se hodně v obraně, což taky ukázalo v zápase proti našim házenkářům. Nikdo se tak nemohl divit tomu, že už po prvním poločase Karviná vedla o šest branek, a sice 18:12. Ve druhé půli Nemanja Marjanovič zavřel bránu Baníku. Naši hráči se tak v útoku trápili. Karviná tak dovedla utkání k přesvědčivému vítězství 37:22 a postoupila tak do finále Českého poháru, ve kterém se utká s pražskou Duklou.

Musím říct, že jsme na Frýdek-Místek byli hodně dobře připraveni. Nějakou část sehrálo to, že extraligový zápas mezi oběma celky byl kontumovaný. Kluci byli opravdu natěšení, namotivovaní. Chtěli tu ztrátu dvou bodů nějakým způsobem vrátit,“ uvedl trenér HCB Karviná Marek Michalisko.

„Dobře jsme bránili a Nemo byl opravdu fantastický. Spokojenost je velká jednak s prvním místem v tabulce, tak s tím, že jsme postoupili do finále poháru,“ pokračoval. „Jsem spokojený s tím, jak se tým zvedá. Je vidět, že to, co pilujeme, jak v obraně, tak v útoku, kluci ukazují i v zápasech, ve kterých je to vidět. Jsme opravdu v dobré formě.“

Trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt poznamenal, že velký rozdíl byl v nasazení obou celků. „Výsledek je zasloužený a odpovídá tomu, jaký rozdíl byl mezi oběma týmy. A to po všech stránkách. Jak herní, tak i individuální. Je to hodně v motivaci. Bylo to poslední soutěžní utkání v roce. Karvinští měli mnohem větší motivaci než my po prohře s Plzní. Zkrátka je to o momentálním dění v klubu, pokud jsou podmínky a hráči, tak jsou i výsledky,“ konstatoval Jiří Kekrt.

HCB Karviná – Pepino SKP Frýdek-Místek        37:22 (18:12)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb – Stržínek, Petrovský 5, Klaban 1, Gřešek 5, Bureš, Kocich 4/1, Strack 3, Žvak 1, Mazur 1, Mynář, Bosák 2. Trenér: Jiří Kekrt.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 2:1. Diváci: 853.