Dlouhá série bez prohry skončila v Plzni. Talent – SKP 30:29

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek vyšli poprvé bodově naprázdno po sedmi zápasech bez prohry. V pátek večer prohráli na horké půdě Plzně nejmenším možným rozdílem 30:29. V tabulce klesli na 5. příčku.

Plzeňští zahodili hned v úvodu čtyři jasné šance, přesto v šesté minutě vedli 3:1. Jenže naše družstvo brzy srovnalo krok a po zbytek poločasu bylo vždy napřed. Domácí jen dotahovali jeho dvoubrankový náskok. Sice několikrát vyrovnali (8:8, 10:10), ale náš tým jim vždy znovu odskočil. Když tři minuty před půlí nedal Stehlík sedmičku, bylo to dokonce o tři góly (12:15). Naději Talentu zvýšila Šmídova chycená sedmička a dva góly pivota Šíry v poslední minutě, do kabin se tedy šlo za stavu 14:15.

Už v závěru poločasu posadil domácí kouč na střídačku klíčové hráče M. Tonara, Vinkelhöfera a Stehlíka, i druhou půli začal bez nich. Jenže obraz hry se dlouho neměnil, ještě ve 39. minutě byli naši hráči o dvě branky napřed (16:18). Teprve pak přišel zvrat, když se jednou trefil Bičiště a dvakrát Douda, rázem šli do vedení Plzeňští (19:18). A těsný náskok udrželi i v nervózním závěru, střelecky se probudil Stehlík a Douda, naděje našeho celku držel Martin Kocich, jenž byl neomylný i při sedmičkách. Definitivu vítězství domácích dal v poslední minutě Šindelář, který z pivota zvyšoval na 30:28, Jakub Bosák už pak jen zkorigoval výsledek.

„Myslím si, že dělba bodů by byla spravedlivější. Oba celky dělaly dost chyb, zahazovaly vyložené šance. I když divácky to asi bylo zajímavé utkání. Věděli jsme, že jedeme do jámy lvové. Bylo jasné, že Plzeň nebude chtít po porážce s Duklou další zaváhání. A dopadlo to, jak to dopadlo,“ uvedl po utkání trenér našeho týmu Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt.

Trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň Michal Tonar poznamenal, že naše družstvo je po právu v horních patrech tabulky. „Frýdek patří k tomu lepšímu v extralize. Má dobře složený mančaft, který šlape. Z naší strany tam zase byla spousta zahozených šancí, první čtyři akce jsme nedali z jasných pozic,“ upozornil Michal Tonar.

„Je cítit, že mančaft není v pohodě, a to se při současné vyrovnanosti extraligy projeví. Byli jsme domluvení na nějaké taktice, ale kluci na to zapomínali. Je potřeba ty situace dohrávat podle toho, jak si řekneme. Na té koncovce musíme zapracovat, ta nás sráží strašným způsobem. Pozitivní je, že dneska naskočili kluci z lavičky a celkem to zvládli,“ podotkl.

Plzeň se díky vítězství posunula do čela soutěže, byť druhá Karviná má dvě utkání k dobru. Vzhledem k tomu, že Jičín vyhrál na Dukle, dostal se v tabulce na 4. místo, nás tak odsunul na 5. pozici.

Poslední soutěžní zápas v tomto kalendářním roce sehrají naši hráči ve středu 19. prosince, kdy se utkají s Karvinou v semifinále domácího poháru. Duel se hraje na palubovce našeho soupeře.

Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň - Pepino SKP Frýdek-Místek 30:29 (14:15)

Rozhodčí: Valášek, Vychodil