Aktuality

Vítězná série skončila. Derby v Kopřivnici nemělo vítěze

Vítězná série skončila. Derby v Kopřivnici nemělo vítěze

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek chtěli ve 13. kole Strabag Rail extraligy vrátit Kopřivnici porážku z domácího prostředí. To se jim sice nepovedlo, ale z dramatického derby nevyšli na prázdno. Získali bod za remízu 27:27. V tabulce tak zůstávají na 4. místě.

Derby mezi KH Kopřivnice a Pepino SKP Frýdek-Místek bylo posledním utkáním 13. kola Strabag Rail extraligy. V přímém přenosu ho vysílala ČT sport. Od začátku utkání viděli diváci v hale i u televizních obrazovek typické derby. Úvod střetnutí vyšel mnohem lépe našemu celku, který v 6. minutě vedl už 5:1. Následně sice Kopřivnice stav zkorigovala, ale ještě v polovině prvního poločasu jsme vedli o čtyři branky poměrem 8:4. Jenže zbývajících patnáct minut prvního dějství Kopřivnice postupně ukrajovala z tohoto náskoku a ve 29. minutě se dokonce ujala poprvé vedení, a to 12:11. Naši hráči však dokázali brankou Jakuba Bosáka vyrovnat, takže do šaten odcházela obě družstva po prvním poločase za nerozhodného stavu 12:12.

Začátek druhého poločasu měli znovu lepší naši házenkáři. Postupně si vypracovali vedení 17:14. Kopřivnice však nesložila zbraně a opět dokázala dotáhnout náš náskok. A poté se taky ona dostala do vedení. V bouřlivé atmosféře si však žádné z družstev nedokázalo vytvořit větší, než dvougólový náskok. Duel tak dospěl do nervy drásající koncovky, ve které měli poslední útok naši hráči. To na sebe vzal zodpovědnost Sebastián Strack, ale kopřivnický brankář Marek Žingor byl na svém místě. „Ani si tu situaci přesně nevybavuji, ale při poslední střele jsem stál na správném místě a se štěstím jsem ji vytěsnil mimo, za což jsem samozřejmě rád,“ popsal Marek Žingor s tím, že jeho týmu opět utekly začátky obou poločasů. „S tím se potýkáme delší dobu. Není to nic příjemného, protože nás potom stojí spoustu sil dotahovat náskok soupeře,“ podotkl. „Potom jsme měli pasáže, kdy jsme chvíli vedli, ale Frýdek nás vzápětí dotáhl, klasické derby. Tyto zápasy mívají vždycky obdobný průběh, až do konce se v nich bojuje o výhru. Závěr už bývá i hodně o štěstí, dneska to skončilo zaslouženou remízou,“ poznamenal.

To náš nejlepší střelec Vojtěch Petrovský, který se v utkání trefil šestkrát, přiznal, že jeho i spoluhráče mrzí, že vždycky přišli o náskok, který si vytvořili na začátku obou poločasů.

„V útoku se nám to pak zadrhlo, párkrát jsme se unáhlili a ztratili zbytečně míč, díky čemuž nás Kopřivnice dotáhla. Pak i vedla, pak jsme zase vedli my, takže to bylo jako na houpačce. Na konci, kdyby to Marek nechytil, byli bychom ještě spokojenější, ale bod je vzhledem k vývoji utkání spravedlivý,“ řekl Petrovský.

Závěrečný útok se podle něj dal sehrát lépe, ovšem tak je tomu vždycky. „Na konci nán přerušili hru, měli jsme na zakončení poslední tři sekundy, Seba Strack si věřil a povedeně vystřelil, ale Marek byl na místě,“ popsal Petrovský poslední moment střetnutí. „Věděli jsme, že Kopřivničtí jsou sice menšího růstu, ale výborně vybavení ve hře jeden na jednoho, což někdy dělá našim větším obráncům problémy. Nakonec se nám to dařilo bránit, byť byly i pasáže, kdy jsme stáli na šestce a byly z toho zbytečné góly. Ale nepřekvapili nás, ani my je. Za tu dobu už má každé družstvo nějaký styl hry.“

Kouč našeho družstva Jiří Kekrt poukázal na to, že derby bylo oprávněně v televizi. „Utkání mělo svou kvalitu na úroveň české ligy. Jsem rád za bod, byť jsme tady původně jeli si vzít oba, které jsme ztratili v domácím utkání. Nakonec je výsledek oboustranně zasloužený,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt.

„Taková utkání, jako je derby mezi Frýdkem-Místkem a Kopřivnicí, rozhodují maličkosti, kterých se dnes dopouštěly oba celky, ať už v útoku nebo v obraně. Kdyby jedno nebo druhé družstvo dokázalo proměnit více šancí, které si vytvořilo, tak by vyhrálo. Kdyby pak gólmani, ať už na jedné nebo druhé straně, neměli třiatřicet procent, ale čtyřicet, tak by dopomohli k případné výhře. Tím chci říct, že je to o maličkostech, ty tady dnes byly, proto je to oboustranně zasloužená remíza,“ pokračoval s tím, že jej sice mrzí, že jeho družstvo na začátku obou poločasů vedlo, ale zároveň upozornil na to, že pětigólový náskok v dnešní házené nic neznamená. „Hra je totiž daleko rychlejší, než tomu bývalo dříve. I v takových chvílích člověk musí stát nohama pevně na zemi a počítat s tím, že to za chvíli může být úplně obráceně,“ podotkl.

Kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský vyzdvihl atraktivitu utkání, které se muselo líbit příznivcům obou celků. „Taková utkání by měla být v televizi. Je dobře, že se to nyní povedlo. Chtěl bych poděkovat fanouškům obou družstev, že je přišli podpořit, byť se hrálo dost pozdě. Vytvořili skvělou atmosféru. Ve finále házenou hrajeme pro lidi, abychom je bavili, toto jsme splnili,“ řekl trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

„Souhlasím s tím, že remíza byla zasloužená. Výsledek se mohl zvrtnout na jakoukoli stranu. Asi jsme trochu šťastnější, protože jsme ve Frýdku dokázali vyhrát o dvě branky, takže máme lepší vzájemný zápas, nicméně Frýdek je bodově před námi, takže uvidíme, jestli nám to nakonec bude stačit,“ zamyslel se.

Herně podle něj Kopřivnici zápas moc nevyšel. „Bylo to z naší strany uspané, kostrbaté, neměli jsme žádnou střelbu z dálky. Kluci vypadali unaveně. Středy nám asi moc nesvědčí. Trénovali jsme i přes víkend, ať změníme rytmus týdne, ale stejně to nebylo ono. Musím je ale pochválit za bojovnost až do konce. Bod si určitě zasloužíme,“ zdůraznil.

KH Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek  27:27 (12:12)

Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3
Vyloučení:
6:4
Diváci:
390

Sestava SKP F-M: Pyško, Coch, Cáb – Stržínek 3, Šimek, Petrovský 6/2, Klaban 1, Gřešek 3, Bureš, Kocich 4/1, Strack 4, Žvak, Mazur, Musálek, Mynář, Bosák 6. Trenér: Jiří Kekrt.