Aktuality

Vítězná série pokračuje! SKP – Nové Veselí 23:19

Vítězná série pokračuje! SKP – Nové Veselí 23:19

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek se vezou na vítězné vlně. V televizním utkání vyhráli ve 12. kole Strabag Rail extraligy nad Novým Veselím poměrem 23:19. Čtvrté extraligové vítězství v řadě vyneslo naše družstvo už na 5. místo v tabulce.

Diváci, kteří se na zápas přišli podívat nebo jej sledovali u televizních obrazovek, se rozhodně nenudili. Od úvodu viděli střetnutí s vysokým nasazením na obou stranách. Náš tým začal s patřičným respektem. V 6. minutě přišel o Dalibora Mynáře, který uviděl od rozhodčích přímou červenou kartu. Tento moment však náš celek patřičně vyburcoval. Potvrdii zlepšující se formu z posledních kol a ve 13. minutě vedl už 6:2. Hosté, kteří byli mírným favoritem celou dobu tahali za kratší konec. Dvakrát sice dokázali snížit na rozdíl dvou gólů, nejprve na 9:7, poté i na 10:8. Po první půli však měli naši hráči tříbrankový náskok, když vedli 11:8.

Našemu družstvu vyšel lépe i vstup do druhého poločasu. Po čtyřiceti minutách dokonce vedlo rozdílem šesti gólů 18:12 a v tu chvíli to vypadalo na to, že střetnutí definitivně rozhodlo ve svůj prospěch. Hosté se však nevzdali a dokázali duel ještě zdramatizovat. Nejblíže k vyrovnání byli pět minut před koncem, když prohrávali už jen o jednu branku. Náš tým však závěr utkání zvládl a dalšími třemi trefami si zajistil už čtvrté extraligové vítězství v řadě.

„Tentokrát jsme neměli den, protože jsme spálili šancí asi na tři zápasy, které běžně máme. Vít Pyško v brance Frýdku-Místku byl fantastický. Tento výkon si schoval na televizní utkání, protože taková čísla jinak v extralize nemá. Bylo to však dané i tím, že jsme střelbu neřešili chytře,“ uvedl po utkání trenér TJ Sokol Nové Veselí Pavel Hladík.

„Věděli jsme, že Frýdek-Místek je silný v útoku. Chtěli jsme ho stlačit pod pětadvacet gólů, což se nám povedlo. V posledních zápasech dával kolem pětatřiceti gólů, my jsme ho teď stáhli na třiadvacet. Když ale ani na takový počet ubráněných gólů nedokážeme vyhrát, tak jsme smutní, protože v obraně jsme obstáli, ale v útoku jen částečně. Proto blahopřeju Frýdku k tomu, že zaslouženě vyhrál,“ konstatoval.

„Velký podíl na tom měl skvěle chytající Vít Pyško. Vždycky, když jsme se dostali do kontaktu, tak jsme neproměnili dvě šance. Navíc jsme špatně sehráli přesilovky. Čtyři jsme snad dokonce prohráli. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč jsme ve Frýdku nedokázali vyhrát.“

Podle trenéra našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Jiřího Kekrta viděli diváci velmi dramatický duel od začátku až do konce.

„Utkání bylo hodně kvalitní na poměry české ligy. Do střetnutí jsme šli s hodně velkým respektem. Hosté prokázali svou kvalitu. Praktikují určitý herní styl, od kterého neustupují a je třeba říct, že jim funguje. Je fakt, že zahodili hodně šancí, ale to samé se dá říct i o nás, takže v tomto ohledu to bylo vyrovnané,“ řekl Kekrt.

„Potvrzují se má slova, že pokud nám zachytá gólman tak, jak si to představujeme, můžeme hrát s absolutně každým. Musím ale pochválit celé družstvo za to, že jsme zahráli koncentrovaně. Jsem moc rád, že v době, kdy hosté snížili na rozdíl jediného gólu, jsme nezpanikařili a dokázali jsme opět střetnutí dostat tam, kam jsme chtěli,“ doplnil.

Výhra v poměru 23:19 nás posunula už na 5. místo. Nové Veselí, které zůstalo na 15 bodech, je stále třetí. Další soutěžní zápas sehrají naši hráči už v neděli 2. prosince, kdy v hale na 6. ZŠ přivítají ve čtvrtfinále Českého poháru výběr Lovosic. Tentokrát duel začne už v 16 hodin.

Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Veselí 23:19 (11:8)

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1
Vyloučení: 4 (ČK Mynář): 5
Diváci: 251

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb, Coch – Stržínek 1, Šimek, Petrovský 6/1, Klaban 2, Gřešek 2, Bureš, Kocich 4/1, Strack 4, Žvak, Mazur, Musálek, Mynář, Bosák 4. Trenér: Jiří Kekrt.