Jičín porážíme 36:30. První trefy si připsali i oba naši brankáři

V 9. kole Strabag Rail extraligy se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek dočkali třetího letošního vítězství. Doma si poradili s Jičínem poměrem 36:30. Navzdory vítězství zůstávají stále na 10. místě.

V duelu 9. kola Strabag Rail extraligy jsme na domácí palubovce přivítali v dobré formě hrající Jičín. A nutno podotknout, že pokud bychom stále měli pomýšlet na postup do play off, potřebovali jsme už vyhrát. Od začátku střetnutí viděli diváci vyrovnaný duel. Až do 12. minuty se oba týmy přetahovaly o jednogólový náskok. V následujících sedmi minutách se však hosté střelecky prosadili jen dvakrát, čehož dokázal náš tým využít a vypracoval si čtyřbrankový náskok. Po dvaceti minutách vedl 12:8. V posledních desíti minutách prvního poločasu dokázali hosté snížit, takže do šaten se šlo za stavu 17:15 pro naše družstvo.

Po změně stran s námi Jičín držel krok pouze v prvních šesti minutách, během kterých prohrával nejvýše o dva góly. Pak si ale náš celek, byť hrál v hodně okleštěné sestavě, dokázal postupně vypracovat až šestibrankový náskok. Střelecky jej táhl náš nejlepší kanonýr Vojtěch Petrovský. Jičínští na něj nakonec vytáhli osobní obranu. O něco později začali stejným způsobem střežit také Sebastiána Stracka. Náš výběr si však dokázal poradit i s takto vysunutou obranou a po celou dobu si hlídal bezpečný náskok, který nakonec dovedl k vítězství v poměru 36:30.
Díky výhře si polepšil na sedm bodů. Přesto je v tabulce stále desátý. Jičínu po devíti kolech patří 4. příčka. Na kontě má 11 bodů.

Chtěl bych pogratulovat Frýdku-Místku k vítězství. Když se podíváme na skóre, tak vidíme, že bylo zasloužené. Věděli jsme, že síla Frýdku-Místku je v ofenzívě, přesto jsme si po osmi zápasech, a hlavně posledních dvou proti Plzni a Kopřivnici, věřili, že dokážeme eliminovat jejich postupný útok a také druhou a třetí vlnu,“ uvedl po utkání trenér HBC Ronal Jičín Aleš Babák.

Bohužel se nám to nepovedlo a už během prvního poločasu Frýdku narostla křídla. Věřil si na postupný útok. Toto bylo dneska gro výsledku. Nepohlídali jsme si křížení tří spojek,“ podotkl Babák. „Byly tam fáze utkání, kdy se duel lámal a byly nějaké situace obecně špatně řešené, ale když prohrajete 36:30, tak si nemůžete na nic stěžovat,“ dodal.

Trenér našeho družstva Jiří Kekrt byl spokojený s tím, že jeho svěřenci dokázali utkání, které měli dobře rozehrané, dotáhnout do zdárného konce. „Měli jsme trochu obavu z toho, že budeme hrát bez Martina Stržínka. Na druhou stranu soupeři chyběl Ondra Šulc, takže po této stránce to bylo stejné. Dneska žádné družstvo ničím nijak nepřekvapilo to druhé. Herní systém je zkrátka daný a nedá se během krátké chvíle nějak zásadně změnit,“ poznamenal Kekrt.

Utkání dost ovlivnili gólmani. Na obou stranách stejně. Naštěstí to pro nás dopadlo dobře. Kdyby na jedné nebo druhé straně brankáři zachytali tak, jak mají, mohlo to dopadnout úplně obráceně. I dneska jsme se nevyvarovali situacím, kdy jsme kupili zbytečné chyby, a to už soupeř klekal do kolen. Přesto jsme ho nechali žít. To je náš problém. Zejména někteří mladí hráči si myslí, že musí honit jenom góly, ale je to i o herní disciplíně. Potřebujeme ještě čas,“ popsal.

V dalším kole budou naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek bojovat o extraligové body v Hranicích. Ty jsou s desíti body na 7. příčce.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 36:30 (17:15)

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev
Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4
Vyloučení: 5:4
Diváci: 227

Sestava SKP F-M: Pyško 1, Cáb 1 – Petrovský 9/3, Klaban 6, Gřešek 3, Kocich 6, Strack 8, Žvak, Musálek, Mynář, Bosák 2. Trenér: Jiří Kekrt.