Zlepšený výkon po změně stran na výhru nestačil. Na Dukle budeme dotahovat manko dvou gólů

Sedmdesát branek viděli diváci v prvním utkání ve skupině o 5. až 8. místo mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HC Dukla Praha. Náš celek po většinu času tahal za kratší konec. Ve druhé půli však dokázal smazat náskok soupeře. Nakonec ale prohrál těsně 34:36, takže v odvetě bude dotahovat dvoubrankové manko.

Pro družstva, která vypadla ve čtvrtfinále Chance play off, vrcholí sezona zápasy o 5. až 8. místo. V jednom z nich mezi sebou pohárovým způsobem doma – venku hrají také Pepino SKP Frýdek-Místek a HC Dukla Praha. V prvním utkání měli výhodu domácího prostředí hráči Frýdku-Místku, kteří s hostující Duklou v prvním poločase drželi krok do 9. minuty. Pak si Pražané dokázali poměrně rychle vypracovat až pětibrankový náskok. Na začátku 18. minuty vedli už 10:5 a domácí trenér Daniel Valo si vyžádal první oddechový čas. Celek SKP sice nedovolil Dukle, aby dále navyšovala své vedení, ale nedokázal dotáhnout její náskok. První půle vyzněla pro Pražany poměrem 17:13.

Po změně stran si v prvních minutách Dukla udržovala náskok z prvního dějství. Po desíti odehraných minutách ze druhého poločasu vedli Pražané 25:20. Domácí však nesložili zbraně a začali postupně stahovat náskok soupeře. Na začátku 47. minuty už byl rozdíl ve skóre jen dvougólový, když Alexandr Moješcik snížil na 25:27. O pět minut později bylo dokonce srovnáno, a sice po trefě Jakuba Rumiana – 29:29. Následně vždycky Dukla odskočila do jednobrankového vedení, které dokázali domácí pokaždé vyrovnat. Naposledy byl nerozhodný stav dvě a půl minuty před koncem, a sice 34:34. V posledních dvou minutách však dokázala Dukla skórovat ještě dvakrát, takže nakonec vyhrála 36:34 a do odvety, která se bude hrát následující víkend v Praze, si odvezla dvoubrankový náskok.

„Samozřejmě by bylo příjemnější vyhrát větším rozdílem, což tomu po prvním poločase docela nasvědčovalo. Bohužel ve druhé půli jsme hodně povolili v obraně, která nám přestala fungovat. Při každém útoku soupeře jsme inkasovali gól, takže jsme na druhé straně museli každý útok proměnit, abychom nezačali ztrácet. Vážíme si ale i těsného vítězství o dvě branky. Věřím, že vyhrajeme i na domácí palubovce a postoupíme do klání o 5. až 6. místo,“ uvedl po utkání trenér HC Dukla Praha Michal Tonar.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo po zápase řekl, že nemůže být spokojený s výkonem v prvním poločase. „Nefungovala nám obrana. Navíc chybělo více zákroků od brankářů. V útoku jsme pak neproměnili spoustu vyložených šancí, které jsme si vypracovali. Pozitivní je, že po změně stran kluci zlepšili svůj výkon, dokázali se vrátit do zápasu a vyrovnat. Bohužel se nám nepodařilo dokonat obrat a těsně jsme prohráli. Jsme ale teprve v poločase a do Prahy pojedeme s cílem vyhrát a ještě zvrátit výsledek celého dvojutkání a dostat se do bojů o 5. až 6. místo,“ řekl Valo. 

O 5. – 8. místo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha 34:36 (13:17)
Sestava SKP F-M:
Fritz, Cáb – Škopek 4, Valo, Moješcik 12/3, Hrachovec, Gřešek 2, Mlotek, Rumian 8/2, Hajko 3, Choleva, Mazur, Chełmiński 1, Zbránek 2, Zahumenský 1, Hustopecký 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Pavel Blanár, Mojmír Valášek. Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 132.