Adam Gřešek: Dlouhodobě s Plzní hrajeme vyrovnaná utkání, takže věřím, že v domácím prostředí uspějeme

Náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek je zatím jediným celkem, který dokázal sebrat body mistrovské Plzni na její půdě. Nyní přivítá favorita v domácím prostředí. Kapitán našeho výběru Adam Gřešek v rozhovoru mluví o tom, s jakými vyhlídkami půjde se svými spoluhráči do tohoto klání. Zmiňuje také, jak se tým vypořádal se sněhovou kalamitou, kvůli které nehrál předešlý víkend na pražské Dukle či jak moc už se těší na zimní přestávku. 

Sněhová kalamita nedovolila odehrát vaše utkání proti Dukle Praha. Jak jste se s tím vyrovnali?
Pro nás je to škoda, jelikož jsme se v předešlém utkání nastartovali dobrým výkonem, na který jsme chtěli navázat v Praze. Každopádně zdraví je na prvním místě a v tomto případě je dobře, že se utkání přesunulo.

Ke konci listopadu skončil v týmu Jan Mucha, který v dosavadním průběhu letošní sezony nenaplnil očekávání vedení klubu. Je to velký zásah do sestavy? Bude vám hodně chybět?
Bohužel i takový je sportovní život. Doufám, že se Honzovi bude v novém působišti dařit a bude na nás vzpomínat v dobrém. Na post levé spojky máme dostatek alternativ a šanci také dostanou mladší hráči, nebo ti, kteří měli menší herní vytížení.

Vysokou výhrou nad Maloměřicemi jste utnuli nepříznivou sérii tří proher v řadě. Jak moc důležité vítězství to bylo? Cítíte, že vám pomohlo?
Samozřejmě jsme velmi rádi, že jsme na domácí půdě konečně vyhráli. Důležitý byl ovšem i průběh zápasu. Ukázali jsme nejenom sobě, ale také divákům, že stále umíme hrát pohlednou házenou a do poslední chvíle zápasu jsme nepolevili.

V dosavadním průběhu soutěže jste už ztratili hodně bodů v domácím prostředí. Kterých zápasů je podle vás největší škoda? Které výpadky vás budou ještě dlouho mrzet?
V domácích zápasech jsme, vyjma utkání s Kopřivnicí, působili velmi křečovitě. Dělali jsme zbytečné chyby, které nás stály mnoho bodů. Rozhodně největší ztráta bylo utkání s Jičínem. I v dalších utkáních například se Zubřím či s Duklou jsme byli dle mého lepším týmem, ale množstvím zbytečných technických chyb a neproměněných šancí jsme se sami připravili o vítězství.

Do zimní přestávky zbývá odehrát ještě tři kola. Čeká vás obhájce titulu z Plzně, silné Brno a Hranice. S jakým bodovým ziskem z těchto zápasů byste byli spokojení?
Ukázali jsme si, že můžeme hrát a vyhrát s každým. Věřím, že pokud se vyvarujeme oněch zbytečných technických chyb a předvedeme kvalitní házenou, kterou rozhodně umíme, dokážeme porazit každého.

V dalším kole přivítáte doma mistrovskou Plzeň, na jejíž půdě jste vybojovali senzační bod. Věříte tomu, že máte znovu šanci tohoto favorita zaskočit? Co na něj bude platit?
Pokud bychom nevěřili, ani bychom nemuseli hrát. V Plzni jsme byli v okleštěné sestavě a vzhledem k průběhu zápasu si troufnu tvrdit, že remíza pro nás nakonec byla ztráta. Dlouhodobě s Plzní hrajeme vyrovnaná utkání, takže věřím, že v domácím prostředí uspějeme.

V Plzni se vám střelecky nesmírně dařilo. Zaznamenal jste osm branek. Myslíte si, že vás bude tentokrát obrana soupeře více střežit?
Na to si netroufnu odpovědět. Naštěstí máme tým poskládaný tak, že můžeme hrozit z jakéhokoliv postu. Takže pokud se Plzeň zaměří pouze na nás, na pivoty, ostatní budou mít o to větší prostor prosadit se.

Momentálně jste v tabulce na 7. místě. Odpovídá toto umístění vaším představám nebo pomýšlíte na lepší postavení?
Momentálně je střed tabulky extrémně vyrovnaný, v podstatě kdokoliv může porazit kohokoliv. Prioritou zůstává účast v play off. Po vcelku dobrém vstupu do sezony ovšem přišla série proher, kvůli které jsme se ze 4. místa propadli na 7. Věřím, že po poslední přesvědčivé domácí výhře jsme se nastartovali k zlepšeným výkonům a budeme dále tabulkou stoupat.

Jak moc už se těšíte na zimní přestávku? Budete mít prostor si od házené alespoň na chvíli odpočinout?
Samozřejmě, chvíli si odpočinout od házené nebude na škodu. Předpokládám, že i během svátků se párkrát sejdeme, abychom úplně nezakrněli. Naštěstí je sestava kompletní, takže se během pauzy doléčí drobné šrámy a zapracuje na fyzičce.

Jan Smekal
6.prosince 2023