Po třech prohrách v řadě debakl Maloměřicím

Série proher skončila. Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek ji uťali ve 14. kole Chance extraligy, když na domácí palubovce deklasovali výběr SHC Maloměřice Brno 41:23. Díky této výhře se v tabulce posunuli na 7. místo.

Náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek šel v prvním zápase jarní části Chance extraligy od začátku za vítězstvím. Rozhodl o něm prakticky v úvodních minutách. Po nepřesvědčivých výkonech v předešlých utkáních tentokrát svěřenci Daniela Vala vlétli na svého soupeře jako uragán a už po pěti odehraných minutách vedli 7:1! Povedený vstup do zápasu vtiskl ráz celému utkání. Frýdecko-Místečtí celou dobu kontrolovali jeho průběh a nedovolili Maloměřicím jakkoli klání zdramatizovat. Hosté sice dokázali po drtivém úvodu domácí trochu přibrzdit, když v polovině prvního poločasu prohrávali 10:6. Jenže od této chvíle se trefili do konce první půle už jen třikrát. To domácí byli k neudržení a úvodní dějství vyhráli jednoznačně 22:9!

Po změně stran pokračovala nadvláda domácího družstva, které nepolevilo a hrálo naplno až do úplného konce. Zatímco úvodní duel mezi těmito dvěma soupeři skončil těsnou výhrou Frýdku-Místku 28:27, tentokrát nedokázaly být Maloměřice favoritovi důstojnějším soupeřem. Náskok Frýdku-Místku tak postupně narůstal. Hodně prostoru dostal ve druhém poločase také věkem ještě dorostenec Adam Škopek, který zaznamenal šest branek a byl tentokrát nejlepším střelcem našeho celku. V našem výběru se ale prosazovali i další hráči. A to ze všech pozic, ze spojek, z pivota i z rychlých protiútoků. Náš tým nakonec došel k přesvědčivému vítězství v poměru 41:23. Připsal si šestou výhru v sezoně a v tabulce se posunul na 7. místo. Maloměřice jsou se dvěma body stále předposlední.

"Nepřijeli jsme do Frýdku v plné sestavě, ale to nebyl hlavní důvod, proč jsme neuspěli. Důležité bylo, že nám vůbec nevyšel vstup do utkání. Měli jsme i smůlu, když jsme trefili pět nebo šest tyček za první poločas. To nás srazilo dolů. Druhý poločas jsme se snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale náš herní projev se moc nezměnil. S prvním vzájemným zápasem v této sezoně bych to nesrovnával. Každý je úplně jiný. Každopádně mě mrzí, že jsme Frýdku nebyli trochu důstojnějším soupeřem," konstatoval po utkání trenér SHC Maloměřice Brno František Urban.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo byl rád, že jeho svěřenci dokázali utnout nepříznivou sérii tří porážek v řadě.

"Po sérii proher už jsme potřebovali vyhrát, nejlépe po dobrém výkonu, což se nám podařilo. Musím kluky pochválit za to, jak k utkání přistoupili, protože nic nepodcenili a hráli koncentrovaně celý zápas. Věřím, že jsme předvedenou hrou potěšili i naše fanoušky, kteří dlouho čekali na další výhru a moc nás těší, že se ji konečně dočkali," uvedl Daniel Valo.

14. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek - SHC Maloměřice Brno 41:23 (22:9)

Sestava SKP F-M: Bartoš, Cáb - Noworyta 3, Škopek 6, Moješcik 3, Hrachovec 3, Gřešek 5, Brožek 2, Bureš 1, Mlotek 3, Hajko 3, Mucha 4, Choleva 4/2, Mazur 1, Chelmiński 2, Hustopecký 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Pavel Blanár, Mojmír Valášek. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 212.