Výsledková krize pokračuje. SKP – Zubří 27:30

Závěr první poloviny základní části Chance extraligy nezastihl naše družstvo Pepino SKP Frýdek-Místek v nejlepším rozpoložení. Ve 13. kole totiž svěřenci Daniela Vala prohráli potřetí v řadě. Tentokrát nestačili na HC ROBE Zubří, kterému na domácí palubovce podlehli 27:30. V tabulce zůstávají na 7. místě.

První polovinu základní části Chance extraligy završil duel mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HC ROBE Zubří. Začátek utkání vyšel lépe hostům, kteří se rychle ujali vedení 3:0. Následně už sice náskok Valachů nenarůstal, ovšem stále drželi vedení. V první půli viděli diváci spoustu technických chyb na obou stranách. Hosty držel skvěle chytající Štěpán Krupa, na kterém si vylámalo zuby hned několik střelců Frýdku-Místku. Hlavně díky němu dokázalo Zubří první poločas vyhrát 13:8.

Po změně stran drželi hosté slibný náskok z první půle. Domácí se dlouho nedokázali dostat na dostřel. Po patnácti odehraných minutách ze druhého poločasu vedli Zuberští už 21:14. Pohodlný náskok drželi až do začátku 51. minuty, kdy vedli 25:18. Domácím se sice nedařilo, ale nesložili zbraně. Střelecky je opět táhl mladý Alexandr Moješcik, který zaznamenal jedenáct branek a byl tak nejlepším střelcem tohoto klání. Jeho brankostroj však domácím body nepřinesl. I když Frýdek-Místek dokázal v závěru utkání snížit, hosté ze Zubří vybojovali cenné vítězství v poměru 30:27, byť hráli od 54. minuty bez Tomáše Mičkala, který dostal přímou červenou kartu za faul na Mathiase Cholevu.

„Důležité bylo, že jsme se dokázali dát dohromady a zmobilizovat po předchozím utkání, které nám vůbec nevyšlo. Dneska jsme do toho šli s tím, že bychom to tady potřebovali urvat. Jednoznačně rozhodl první poločas a výkon našeho brankáře Štěpána Krupy, který zamkl bránu, což bylo velmi důležité. Druhý poločas se Frýdek nevzdal a bojoval až do konce. Byl to tedy velmi těžký a napínavý zápas až do konce,“ uvedl trenér HC ROBE Zubří Peter Dávid.

„Oba týmy se dopustily mnoha technických chyb, které pramenily z toho, že oba celky tlačily hru rychle dopředu. Nesmírně důležité bylo také to, že jsme dnes neměli žádné velké výpadky. Vždycky, když Frýdek snížil, dokázali jsme na to okamžitě odpovědět. To byl jeden z rozhodujících faktorů dnešního klání,“ dodal Dávid.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo poznamenal, že jeho svěřencům nevyšel vstup do utkání. „První poločas de facto rozhodl o výsledku. Opět jsme se trápili v útočné fázi, kde jsme se dopouštěli mnoha technických chyb, neproměňovali jsme šance a pouštěli se do nepřipravené střelby. Peteru Dávidovi a Zubří musím pogratulovat k zasloužené výhře,“ konstatoval Valo.

Zubří si díky výhře polepšilo na deset bodů a v tabulce se posunulo na 8. místo. Frýdek-Místek utrpěl třetí porážku v řadě a je stále sedmý.

13. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 27:30 (8:13)
Sestava SKP F-M: Bartoš, Cáb, Fritz – Noworyta 2, Škopek, Moješcik 11/3, Hrachovec 1, Gřešek 2, Bureš, Mlotek 2, Hajko 4, Mucha 2, Choleva 1, Mazur 1, Chełmiński, Hustopecký 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 2:3. Přímá ČK: Mičkal (ZUB). Diváci: 360.