Výhra ve druhé půli na body nestačila. HCB – SKP 29:24

Druhý poločas dokázal náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek vyhrát o jeden gól, ale na favorizovaný celek HCB Karviná to ve 12. kole Chance extraligy k bodovému zisku nestačilo. Na horké půdě tradičního rivala prohráli svěřenci Daniela Vala 29:24. V tabulce klesli na 7. místo.

K zápasu 12. kola Chance extraligy na půdě jednoho z hlavních favoritů soutěže HCB Karviná nastoupilo naše družstvo Pepino SKP Frýdek-Místek s odhodláním odčinit předchozí nepovedený duel s Jičínem. V útoku vsadilo na hru sedmi proti šesti a minimálně v úvodu střetnutí tímto tahem zaskočilo domácí tým. Naši hráči se rychle ujali vedení 2:0, následně vedli ještě 3:1. Poté sice Karviná dokázala skóre otočit, ale s favorizovaným protivníkem jsme hráli vyrovnanou partii. V útoku se tentokrát střelecky dařilo odchovanci karvinské házené v našem dresu Janu Muchovi, který se střelecky prosadil celkem sedmkrát v tomto klání. Domácí Baník držel vedení, ale nevypracoval si větší než tříbrankový náskok. V 25. minutě vedl 12:9. Jenže pak přišla čtyřminutovka, během které se Karviná utrhla na 16:9. Nepříznivý stav zkorigoval osm sekund před koncem prvního poločasu Alexandr Moješcik, který uzavřel skóre úvodního dějství. To vyznělo poměrem 16:10 pro domácí Karvinou.

Stejně jako začátek utkání i úvod druhého poločasu patřil našim hráčům. Ti nesložili zbraně a během pěti minut snížili na rozdíl tří branek – 16:13. Následně však Karvinští odpověděli třemi trefami po sobě a opět vedli o šest gólů – 19:13. Od této chvíle si domácí Baník udržoval náskok, který si vytvořil na konci prvního poločasu. Náš celek se sice s favoritem držel, nedovolil, aby jeho náskok narůstal, ale nedokázal se mu naopak ani přiblížit. Karviná neustále vedla o pět nebo šest branek. Největší rozdíl ve skóre byl sedm minut před koncem, kdy karvinský Adam Ptáčník zvýšil už na 27:18. V posledních sedmi minutách jsme dokázali výsledek zkorigovat na konečných 29:24 pro Karvinou.

„Vyšel nám vstup do utkání. Zhruba do 20. minuty jsme dokázali držet krok s favoritem. Ovšem v posledních deseti minutách prvního poločasu jsme měli problémy s agresivní obranou Karviné, za kterou chytal velmi dobře Petr Mokroš. Na začátku druhého poločasu jsme se ještě dokázali dostat do kontaktu, ovšem následně nás srazily neproměněné šance. Když Karviná znovu odskočila, tak už se zápas prakticky dohrával. Karviné musíme pogratulovat k zaslouženému vítězství, zvednout hlavy a jít dál,“ uvedl po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

Zatímco domácí HCB Karviná si připsala už devátou výhru a posunula se na 2. místo extraligové tabulky, náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek utrpěl druhou porážku po sobě a klesl na 7. příčku. Už v neděli 19. listopadu bude usilovat o další body, když na domácí palubovce přivítá HC ROBE Zubří.

12. kolo: HCB Karviná – Pepino SKP Frýdek-Místek 29:24 (16:10)
Sestava SKP F-M: Fritz, Bartoš, Cáb – Noworyta 4, Škopek 1, Moješcik 1, Hrachovec 2, Gřešek 1, Bureš 3, Mlotek 1, Hajko, Mucha 7, Choleva 1/1, Chełmiński 2, O´Connor, Hustopecký 1. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 0 – 2/1. Vyloučení: 4:2. Diváci: 789.