Starší žáci jsou stoprocentní. Zajistili si přímý postup do celostátní žákovské ligy

V Moravskoslezské žákovské lize si zatím starší žáci SKP Frýdek-Místek počínají suverénně. Na kontě mají už sedm vítězství. Z prvního místa si tak zajistili postup do celostátní žákovské ligy, kde pomýšlí na umístění na co nejvyšších příčkách.

Starší žáci SKP Frýdek-Místek mají za sebou první část Moravskoslezské ligy. Do jejího konce je čeká ještě deset utkání. „Samozřejmě bych se nezlobil, kdyby průběh soutěže pokračoval jako doposud a vyhráli bychom všech deset zápasů. Ovšem tím, že nás čeká celostátní žákovská liga, na kterou se budeme hlavně soustředit, dostanou prostor v moravskoslezské soutěži mladší kluci, kteří budou o žákovskou ligu bojovat příští rok,“ uvedl trenér starších žáků SKP Frýdek-Radim Hustopecký a dodal, že předností jeho svěřenců byla hlavně rychlá hra směrem do útoku, díky které dávali velkou spoustu branek. „Kromě posledních dvou zápasů, kde nám moc nefungovala obrana, byly všechny duely podle mých představ. Kluci plnili to, co jsme si řekli a vše fungovalo tak, jak má,“ poznamenal Hustopecký.

A s jakými ambicemi půjdou jeho svěřenci do celostátní žákovské ligy? „Samozřejmě chceme jít do této soutěže s ambicemi celou ligu vyhrát. Na druhou stranu nás nečeká nic lehkého. Bude jen na nás, jak celou soutěž zvládneme,“ nastínil trenér starších žáků SKP. „Budeme se muset připravit na to, že v této soutěži nastupují nejlepší týmy z cele republiky. Ke každému zápasu budeme muset nastoupit koncentrovaně a podat stoprocentní výkon. Pokud chceme pomýšlet na umístění na nejvyšších příčkách, tak pro nás bude každý zápas nesmírně důležitý,“ zdůraznil.

Radim Hustopecký věří, že jeho svěřenci navážou na předvedenou hru z regionální soutěže a budou předvádět rychlou házenou tak, jak po nich chce. „Jelikož nám zbývá ještě měsíc do soutěže, máme čas doladit obranu a zaměřit se na odstraňování chyb v jednotlivých útočných kombinacích, s čímž by nám měl už tento týden pomoci na tréninku Sláva Mlotek jako střední spojka z našeho A týmu,“ přiblížil Hustopecký.

První turnaj celostátní žákovské ligy, který je na programu v prosinci, se uskuteční ve Frýdku-Místku. „Doufám, že to bude výhoda. Kluci zde budou mít podporu rodičů, kteří nás povedou za lepšími výkony,“ řekl Hustopecký.

Jan Smekal
30.října 2023