Hráči širšího kádru bojovali v Lovosicích. Na postup do čtvrtfinále to ale nestačilo

V osmifinále Českého poháru dostali na palubovce HK FCC Město Lovosice spoustu prostoru hráči širšího kádru a někteří dorostenci. A nepočínali si vůbec špatně. Nastříleli pětatřicet branek. Na postup do čtvrtfinále to však nestačilo. Po velmi dobrém výkonu podlehli domácím Lovcům rozdílem tří gólů 38:35.

Trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo už před osmifinále Českého poháru avizoval, že v tomto zápase dostanou příležitost hráči širšího kádru. I proto sedm klíčových házenkářů SKP zůstalo doma, aby se šetřili na následující extraligový zápas ve Strakonicích.

Hráči širšího kádru se ale ničeho nezalekli a do utkání v Lovosicích vstoupili velmi sebevědomě. Brankami Adama Škopka, Mariana Hajka a Alexandra Moješcika se dostali do vedení 3:1. Domácí sice dokázali vzápětí srovnat, ale naše družstvo s favorizovaným soupeřem drželo krok. V brance předvedl několik povedených zákroků Patrik Bartoš. Diváci sledovali velmi útočnou házenou. Jenom v prvním poločase viděli téměř čtyřicet branek. Úvodní dějství vyznělo poměrem 22:17 pro domácí Lovosice.

Po změně stran pokračoval zápas, ve kterém útoky převyšovaly obrany. Domácí Lovosice si držely slibný náskok, který si vytvořily v průběhu prvního poločasu. Největší rozdíl ve skóre byl šest branek. Náš tým sice nedokázal utkání nějak zvlášť zdramatizovat, ovšem bojoval až do konce. A to se vyplatilo. I když ještě šest minut před koncem vedli domácí o šest gólů 37:31, v závěrečných minutách dokázali naši hráči snížit na rozdíl pouhých tří branek. Lovosice tak nakonec zvítězily poměrem 38:35 a postoupily do čtvrtfinále Českého poháru.

„Samozřejmě nás mrzí, že jsme nepostoupili. Na druhou stranu musím pochválit všechny hráče, kteří v tomto utkání dostali prostor. Vůbec se jej nezalekli a podali velice dobrý výkon v útoku i v obraně. Ukázali, že se s nimi musí počítat a že jsou našim příslibem do budoucna. Někteří už nám možná pomohou i v některých extraligových zápasech, když to bude potřeba. Otrkali se a získali zkušenosti, ze kterých mohou těžit v budoucnu. Všichni mě velmi potěšili svým přístupem i výkonem na hřišti,“ uvedl trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

Osmifinále ČP: HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek 38:35 (22:17)
Sestava SKP F-M:
Bartoš, Žvak, Cáb – Chełmiński 2, Škopek 6/1, Moješcik 1, Kresta 3, Halas 3, Somsi 4, Toman 2, Mucha 6, Bardoň 3, O´Connor 1, Valo 1, Hajko 3. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Milan Hájek, Tomáš Kozler. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1. Vyloučení: 2:0. Diváci: 223.

Poznámka: Fotografie k článku je z extraligového utkání mezi oběma družstvy.