Bod za remízu s Lovci vystřelil osm sekund před koncem Slavomír Mlotek

Osmašedesát branek a drama až do úplného závěru nabídlo utkání 6. kola Chance extraligy, ve kterém naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek přivítali bronzový tým uplynulého ročníku HK FCC Město Lovosice. Vyrovnaný duel nakonec skončil smírně 34:34. Vyrovnání zařídil osm sekund před koncem Slavomír Mlotek.

Chance extraliga nabídla v 6. kole také utkání mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice. Před zápasem byl mezi oběma celky rozdíl jediného bodu ve prospěch domácího týmu. Začátek střetnutí vyšel lépe hráčům Frýdu-Místku, které držel dobře chytající Martin Cáb. Po šesti minutách vedli domácí 5:2. O tři minuty později to bylo dokonce o čtyři góly, když Jan Zbránek zvýšil na 8:4. V následujících minutách ale dokázali hosté z Lovosic snížit na rozdíl dvou branek. V polovině 19. minuty přišli o Giorgi Arvelodi Dikhaminjiu, který vyfasoval přímou červenou kartu za faul na Martina Hrachovce. Domácí poté opět odskočili na čtyřbrankový rozdíl. Vedli 13:9. Ještě čtyři minuty před koncem prvního poločasu pak 16:12. Závěr první půle ale vyzněl poměrem 4:1 pro hosty, takže úvodní dějství vyhrál domácí Frýdek-Místek 17:16.

Po změně stran se Lovosice na chvíli dostaly do vedení. Ovšem jen jednogólového. V polovině 38. minuty už zase vedli domácí. A sice 22:20. Následně hosté vyrovnali a začala neskutečně vyrovnaná pasáž utkání. Žádný tým se nedokázal dostat do většího než jednogólového vedení. Až pět minut před koncem se Lovosice dostaly do vedení o dvě branky po trefě Hniďáka, a sice 31:29. Od této chvíle byly Lovosice stále jeden i dva góly napřed. Minutu a půl před koncem proměnil Chotěborský sedmimetrový hod a zvýšil na 34:32. O jedenáct sekund později snížil Zbránek na 33:34. Konečnou podobu výsledku dal osm sekund před koncem Slavomír Mlotek, když vyrovnal na 34:34. Oba soupeři si tak rozdělili po jednom bodu.

Frýdek-Místek si polepšil na šest bodů. V tabulce mu patří 7. místo. Lovosice mají nyní na kontě pět bodů. Jsou osmé.  

„S průběhem zápasu nemůžeme být spokojení. Limituje nás úspěšnost střelby, což byl odraz prvního poločasu. Dneska byl mezi oběma týmy obrovský rozdíl v tomto ukazateli. Neměli jsme v brance zákroky, které domácí ano. Navíc v útoku jsme něco nedali. To byl náš limit. Na druhou stranu na necelých šedesát procent úspěšnosti střelby a asi osm zákroků našeho brankáře je bod ve Frýdku-Místku dobrý. Určitě je to ale ztráta bodu, protože jsme měli na to tady vyhrát,“ uvedl po utkání trenér HK FCC Město Lovosice Roman Jelínek.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo zmínil, že jeho svěřenci měli výborný vstup do utkání. „Celý první poločas jsme měli pod kontrolou, ale v jeho závěru jsme po vlastních chybách přišli o náskok. Druhý poločas byl nesmírně vyrovnaný. Tak, jak jsme mohli vyhrát, mohli jsme i prohrát. Musíme si uvědomit, že jsme hráli proti loňskému medailistovi, který i letos pomýšlí na nejvyšší příčky. Bod proti silným Lovosicím musíme brát jako zisk. Musíme poděkovat i fanouškům, kteří nám pomohli, když už jsme prohrávali o dvě branky. Kluci se ale nesložili, zabojovali a vydřeli nesmírně cenný bod,“ řekl Valo.

6. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 34:34 (17:16)
Sestava SKP F-M: Cáb, Fritz, Bartoš – Noworyta 3, Moješcik 9, Hrachovec 1, Gřešek 2, Brožek, Mlotek 1, Hajko 3, Mucha 3, Choleva 6/2, Mazur 1, Chełmiński 1, Zbránek 4, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Petr Kremláček, Filip Procházka. Sedmimetrové hody: 3/2 – 8/7. Vyloučení: 4:1. Přímá ČK: Dikhaminjia. Diváci: 396.