Venku stále bez porážky. Cement – SKP 24:26

V utkání 5. kola Chance extraligy v Hranicích se náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek trápil v koncovce, když neproměnil spoustu vyložených šancí. Ke konci jej několika úspěšnými zákroky podržel Martin Cáb. Nakonec dokázal potvrdit roli favorita a TJ Cement Hranice porazil o dva góly 26:24.

Začátek utkání byl z naší strany hodně rozpačitý. Domácí TJ Cement Hranice s námi dlouho držel krok i díky tomu, že jsme v útoku neproměnili spoustu vyložených šancí včetně dvou sedmimetrových hodů. V prvním poločase byly Hranice dlouho o několik gólů napřed. Dokázaly si vytvořit tříbrankový náskok, který držely až do poloviny 18. minuty, kdy vedly 8:5. Větší náskok jsme domácímu celku nepovolili. Za stavu 10:8 pro Hranice se dvakrát po sobě trefil Jan Mucha a po něm Alexandr Moješcik. Tři minuty před koncem prvního poločasu jsme se tak dostali konečně do vedení, byť jen o jeden gól. Úvodní dějství nakonec skončilo smírně 12:12.

Po změně stran pokračoval vyrovnaný duel. Žádný tým dlouho nedokázal odskočit na větší brankový rozdíl ve skóre. Poprvé jsme vedli o dvě branky až v polovině 44. minuty, kdy se dvakrát za sebou prosadil Mathias Choleva. V té chvíli jsme vedli 20:18. Deset minut před koncem jsme přišli o Jana Zbránka, který dostal třetí dvouminutový trest, po kterém automaticky následovala červená karta. Hranice ale početní výhodu nevyužily. Naopak díky brankám Jana Muchy a Slavomíra Mlotka jsme se dostali do vedení o tři góly – 23:20 v náš prospěch. Pět minut před koncem sice Hranice ještě snížily na rozdíl jediné branky, ale následně jsme dvěma góly rozhodli o těsné výhře. Domácí už pak jen snížili na konečných 24:26 z jejich pohledu brankou Matěje Peláka.

Díky výhře 26:24 jsme si v tabulce polepšili na pět bodů a posunuli se zatím na 5. místo. Hranice po další porážce stále čekají na první bodový zisk. Jsou předposlední.  

5. kolo: TJ Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek-Místek 24:26 (12:12)
Sestava SKP F-M: Bartoš, Fritz, Cáb – Noworyta 2, Somsi, Škopek, Moješcik 1, Hachovec 1, Gřešek, Mlotek 2, Hajko 5, Mucha 4, Choleva 9/2, O´Connor, Zbránek 2, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomš Petruška. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/2. Vyloučení: 4:5. ČK: Zbránek (FM). Diváci: 93.