Výprask od Brna. Hosté rozhodli o jasné výhře na začátku druhé půle

Zatímco před týdnem obrali naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek o body obhájce titulu Talent tým Plzeňského kraje, když na jeho půdě uhráli cennou remízu, tentokrát předvedli velmi matný výkon. V utkání 4. kola Chance extraligy proti SKKP Handball Brno byli ve všech aspektech horší a prohráli vysoko 24:35.

Chance extraliga uzavřela 4. kolo zápasem mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a SKKP Handball Brno. Zatímco domácí chtěli navázat na skvělý výkon z Plzně, kde uhráli remízu, hosté chtěli natáhnout stoprocentní bilanci v letošním ročníku. Začátek utkání vyšel lépe domácím, kteří po šesti a půl minutách vedli 4:2. Následujících jedenáct a půl minuty však dokázal Frýdek-Místek skórovat jen jednou. To Brněnští se prosadili hned sedmkrát a otočili tak průběh zápasu na 9:5 ve svůj prospěch. Od této chvíle byl výběr z jihu Moravy neustále o několik branek napřed. První poločas nakonec vyzněl poměrem 17:13 pro hosty.

Po změně stran vyhrálo Brno prvních jedenáct minut 7:1. Rázem to bylo 24:14 pro hosty a bylo rozhodnuto o průběhu celého střetnutí. V polovině druhého poločasu byl rozdíl ve skóre dokonce čtrnáct branek. Brno dominovalo. Bylo jasně lepší po všech stránkách. Utkání se téměř celý druhý poločas pouze dohrávalo. Výběr z jihu Moravy nakonec dokráčel k jednoznačnému vítězství v poměru 35:24.
Celek SKKP Handball Brno si tak připsal čtvrtou výhru a stále drží stoprocentní bilanci. Momentálně vede celou extraligu. Frýdek-Místek zůstává na třech bodech. V tabulce mu patří 6. místo.

„Úvod byl od nás trochu rozpačitý. V útoku jsme moc spěchali. Věděli jsme, že proti Frýdku musíme být trpěliví, protože umí trestat jakoukoliv ztrátu. Od 10. minuty jsme byli dobře v zápase. Dnes rozhodla i šířka lavičky. Jsem rád, že každý, kdo přišel na hřiště, přinesl to, co od něj čekáme. Ukázali jsme si naše možnosti, ale pořád máme na víc. Nemyslím to tak, že bychom ve Frýdku měli vyhrávat ještě větším rozdílem. Ale rozhodně máme na to hrát ještě lepší házenou,“ uvedl po utkání trenér SKKP Handball Brno Pavel Hladík.

„Dneska obrovská spokojenost. Jsme šťastní, ale musíme se vrátit, protože ve čtvrtek je další zápas a ten bude těžký. Budeme v něm chtít potvrdit body z venku, protože body z venku mají cenu, až když je potvrdíte doma. Nyní se musíme soustředit a pracovat dál, abychom takové výkony podávali pořád. Tedy dnešek dobrý, ale zítřek lepší,“ dodal Hladík.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo byl po zápase velmi zklamaný. „Není moc co hodnotit. Brno nás jednoznačně předčilo ve všech herních činnostech, jak v obraně, tak v útoku,“ konstatoval Valo.

4. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – SKKP Handball Brno 24:35 (13:17)
Sestava SKP F-M: Bartoš, Fritz, Cáb – Noworyta 5, Moješcik 7/3, Hrachovec 1, Gřešek 1, Brožek, Mlotek 2, Hajko 4, Mucha 1, Choleva 1, Mazur, Chełmiński 2/1, O´Connor, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 5/4 – 0/0. Vyloučení: 3:6. Diváci: 421.