Z palubovky obhájce titulu si odvážíme cenný bod za remízu 32:32

Takřka celý zápas jsme na půdě obhájce titulu Talent tým Plzeňského kraje odehráli v útoku ve hře sedm proti šesti. A pořádně jsme takto favorita potrápili. Chvílemi jsme dokonce vedli o sedm branek. Nakonec si z horké plzeňské půdy odvážíme cenný bod za remízu 32:32.

Ve 3. kole Chance extraligy jsme dokázali zaskočit obhájce titulu a jednoho z největších favoritů soutěže Talent tým Plzeňského kraje. Od začátku jsme v útoku hráli v sedmi proti šesti, z čehož těžil především náš kapitán Adam Gřešek, který se z brankoviště střelecky prosadil hned osmkrát. V prvním poločase si obrana Plzně s naší hrou nevěděla rady. Dokonale jsme takto soupeře zaskočili a chvílemi si vypracovali až sedmigólové vedení. Bohužel jsme brzy přišli o Jana Zbránka, pro kterého utkání skončilo vinou zranění už v první půli. Přesto jsme dokázali úvodní dějství vyhrát jednoznačně 20:14 a do šaten jsme tak odcházeli s pohodlným šestibrankovým náskokem.

Po změně stran jsme neupustili od hry bez brankáře. Na konci 34. minuty zvýšil Mathias Choleva na 23:16. Ovšem rozmezí od 35. do 43. minuty vyhráli domácí hráči poměrem 6:2 a rázem to bylo jen o tři góly. V tu chvíli jsme vedli 25:22 a trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo si vzal oddechový čas. V následujících minutách jsme si dokázali držet tříbrankové vedení. Plzni se podařilo poprvé vyrovnat až na začátku 51. minuty trefou Kosteskiho. To svítilo na ukazateli skóre 28:28. Poté jsme dokázali třikrát odskočit do jednogólového vedení. To Plzeň vedla za celý zápas jen jednou, a sice na konci 51. minutě po gólu Daniela Bláhy 31:30. Tento stav jsme dokázali otočit brankami Chełmińského a Hajka. Účet celého střetnutí nakonec uzavřel domácí Jakub Douda, když vyrovnal tři a půl minuty před koncem. Následně ještě rozhodčí udělili přímou červenou kartu Plzeňskému Danielu Bláhovi za faul na unikajícího O´Connora. Nařízenou sedmičku ale Choleva neproměnil. V úplném závěru už se žádné družstvo střelecky neprosadilo, takže si oba soupeři připsali do tabulky jeden bod za remízu 32:32.

Talent tým Plzeňského kraje si polepšil na 5 bodů a nyní je třetí. Náš celek Pepino SKP Frýdek-Místek je se třemi body šestý.

„Vzhledem k průběhu utkání jsme mohli pomýšlet i na vítězství a trochu nás mrzí, že se nám to nepovedlo. Na druhou stranu v týdnu nám přibyli na marodku další zranění a nemocní hráči, takže do Plzně jsme jeli v hodně omezené sestavě pouze se třemi spojkami. Navíc Marián Hajko celý týden netrénoval, protože byl nemocný a hodně brzy jsme přišli o Jana Zbránka,“ uvedl po utkání trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„V konečném účtování bude bod z půdy obhájce titulu nesmírně cenný. V Plzni se totiž běžně neboduje. Před kluky musím smeknout, protože dokázali zarvat i ke konci, kdy už neměli z čeho brát. Bylo jasné, že nám postupně dojdou síly, protože jsme nemohli střídat tolik jako domácí. Někteří tak odehráli skoro celých šedesát minut. A dokázali vybojovat remízu, i když se Plzeň ke konci na chvíli dostala do vedení,“ podotkl Valo.

„Doufám, že se během týdne dokážeme dát dohromady, protože naše marodka je poměrně početná. Zvláště, když v dalším kole hostíme Brno, které je zatím stoprocentní.“

3. kolo: Talent tým Plzeňského kraje – Pepino SKP Frýdek-Místek 32:32 (14:20)
Sestava SKP F-M: Bartoš, Fritz, Cáb – Noworyta 3, Bardoň, Gřešek 8, Mlotek 1, Hajko 5, Choleva 6/4, Mazur 1, Chełmiński 6, O´Connor, Zbránek 2, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4. Vyloučení: 3:4. Přímá ČK: Bláha (PLZ). Diváci: 520.