První domácí zápas nám nevyšel. SKP – Dukla 31:33

Katastrofální vstup do utkání. Po změně stran rychlý obrat. Vyrovnaný druhý poločas. Tak vypadal duel našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek proti pražské Dukle. Závěr vypjatého střetnutí zvládli lépe hosté, kteří vyhráli těsně 34:32.

Ve 2. kole Chance extraligy na sebe narazila družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a HC Dukla Praha. Oba týmy si v prvním kole připsaly dva body za výhru o jediný gól. Začátek utkání byl jasně v režii hostující Dukly, která se velmi rychle ujala vedení 5:1. Čtyřgólový náskok pak Pražané drželi až do 10. minuty, kdy vedli 9:5. V následujících šesti minutách dokázali domácí snížit na rozdíl jediného gólu. Na začátku 17. minuty to bylo 9:10. Jenže pak dokázala Dukla zase odskočit. Ve 23. minutě vedla dokonce 16:10. První poločas nakonec vyzněl pro hosty poměrem 18:15.

Po změně stran potřebovali domácí jen tři minuty na to, aby otočili průběh utkání a čtyřmi trefami v řadě se rázem dostali do vedení 19:18. V následujících minutách viděli diváci vyrovnané utkání s chybami na obou stranách. Žádné družstvo se nedokázalo dostat do většího než jednogólového náskoku. To platilo až do začátku 52. minuty, kdy se Dukla dostala do vedení 28:26. Na konci 54. minuty sice Jan Zbránek srovnal na 28:28. Závěr zápasu ale zvládli lépe hosté z Prahy a nakonec se mohli radovat z těsné výhry o dvě branky v poměru 34:32.

Dukla Praha si tak v tabulce polepšila na čtyři body, Frýdek-Místek má na kontě dva body.

„Je to pro nás velice cenné vítězství, kterého si vážíme. Mančaft si za ním šel hned od začátku. Díky perfektní obraně jsme dostali Frýdek pod tlak a přinutili ho k chybám, které jsme následně dokázali trestat. Byla škoda, že jsme si na začátku druhého poločasu nechali rychle vzít tříbrankové vedení. Potom to bylo vypjaté utkání s chybami na obou stranách. Ovšem je začátek sezony, takže je to normální,“ uvedl po utkání trenér HC Dukla Praha Michal Tomar. „Naše obrana byla velmi solidní. Brankáři také. V útoku nám chvílemi chybělo více klidu, ale závěr utkání jsme takticky zvládli lépe než domácí Frýdek,“ dodal.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo byl po zápase hodně zklamaný. „Měli jsme katastrofální vstup do utkání, od kterého se pak odvíjel celý první poločas, kdy jsme byli v útlumu. Do druhého poločasu jsme tak šli s tříbrankovým mankem. Ovšem jeho začátek byl z naší strany perfektní. Okamžitě jsme dokázali otočit skóre a několikrát jsme se dostali do vedení. Ježe neproměněné šance a individuální chyby v obraně i v útoku nás nakonec stály vítězství a dva body,“ konstatoval Valo.

2. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha 31:33 (15:18)
Sestava SKP F-M: Cáb, Fritz, Bartoš – Noworyta 3, Škopek, Moješcik 4/1, Hrachovec, Gřešek, Mlotek 3, Hajko 1, Mucha 1, Choleva 6/1, Mazur 2, Chełmiński 5, Zbránek 7, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 362.