Na úvod vydřená výhra na Majlontu. SHC Maloměřice – SKP 27:28

Drama až do úplného konce nabídl úvodní soutěžní duel, v němž se naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek představili na palubovce SHC Maloměřice Brno. Rozpačitý výkon nakonec stačil na těsné vítězství v poměru 28:27, díky kterému si svěřenci Daniela Vala připsali první dva body do extraligové tabulky.

Začátek utkání vyšel lépe domácím Maloměřicím, které se brankami Lukáše Koubka a Jana Ipsera ujaly vedení 2:0. Ovšem pak nedaly gól celých sedm minut. Náš tým tak dokázal skóre otočit na 4:2 ve svůj prospěch. Na největší, a sice třígólový rozdíl jsme se dostali po dvanácti odehraných minutách, když Mathias Choleva proměněnou sedmičkou zvýšil na 7:4. V následujících pěti minutách však dokázal domácí Majlont srovnat. Poté jsme šli znovu do vedení. Ještě tři minuty před koncem prvního poločasu jsme vedli 12:10. Závěr úvodního dějství nám ale vůbec nevyšel a Maloměřice třemi trefami po sobě otočily vývoj utkání na 13:12. Poslední branku vsítily v poslední sekundě.

Z druhého poločasu uběhly jen tři a půl minuty a už jsme zase vedli. A sice 15:13 po brankách Zbránka, Noworyty a Mazura. Domácí se ale nesložili a dále s námi dokázali držet krok. Čtyřmi góly po sobě opět otočily skóre na 17:15. Úsek od 27. do 31. minuty jsme pak vyhráli 5:1, takž jsme se dostali do vedení 20:18. O minut později jsme pak vedli o tři branky 22:19. Odpor domácího družstva jsme ale nedokázali zlomit. Bojující Majlont se neustále držel na dostřel. Náš celek se nedokázal dostat do většího než dvoubrankového vedení. Účet celého střetnutí uzavřel minutu a čtvrt před koncem domácí Jan Ipser, když snížil na 27:28. Více už Majlont nestihl, takže jsme se nakonec mohli radovat z vydřené výhry nejtěsnějším možným rozdílem.

„Začátek zápasu hodně ovlivnila vyloučení. Oslabení nás stála spoustu sil, ale pozitivní je, že jsme se z toho dostali a ještě stihli vyhrát první poločas,“ uvedl po utkání trenér SHC Maloměřice Brno František Urban. „Nepovedl se nám vstup do druhého poločasu. Na konci jsme se pak dopustili obrovských individuálních chyb. Při vysunuté obraně nám hráč snadno projde a díváme se na sebe, kdo koho má. Když jsme naopak zůstali zasunutí na obraně 6-0, necháme se jednoduše obstřelit. Inkasovali jsme čtyři jednoduché góly na zasunutou obranu 6-0 a tři na vysunutou. Navíc ke konci jsme neproměnili spoustu šancí. To si nemůžeme dovolit s takovým soupeřem jako je Frýdek,“ zdůraznil Urban.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo po zápase upozornil na to, že jeho svěřenci nejezdí na Majlont vyhrávat pravidelně. „Dneska jsme chtěli zápas rozhodnout dřív. Bylo to typické první soutěžní utkání. Vůbec jsme nehráli naši hru, vůbec jsme nehráli to, co jsme chtěli hrát. Tím ale nechci snižovat výkon Maloměřic. Naopak. Ohromně nám to ztížily. Za bojovnost a za to, jak hrály, si možná i bod za remízu zasloužily,“ řekl Valo.

„Nemůžeme být spokojení, ale na druhou stranu jsme šťastní za dva body. Není umění vyhrávat, když se daří a když všechno klape. Umění je vyhrát, když se to podaří, když nemáte dobrý den a my ho dneska neměli. Musím kluky pochválit za to, že věřili až do konce a bojovali. Majlontu je třeba pogratulovat za jeho výkon. Pro nás je to dneska šťastná výhra,“ konstatoval Valo.

1. kolo: SHC Maloměřice Brno – Pepino SKP Frýdek-Místek 27:28 (13:12)
Sestava SKP F-M: Cáb, Fritz – Noworyta 2, Škopek, Moješcik 5, Hrachovec, Gřešek 1, Mlotek 4, Hajko 1, Mucha, Choleva 5/3, Mazur 3, Chełmiński 1, O´Connor, Zbránek 6, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 4:6. Diváci: 158.