Starší žáci SKP ovládli turnaj v Horce nad Moravou. Vyhráli všech šest utkání

Šest odehraných zápasů, šest vítězství. Starší žáci SKP Frýdek-Místek vyhráli suverénně turnaj v Horce nad Moravou. Trenér Patrik Matějka chválil své svěřence především za bojovnost a hlad po vítězství.

Starší žáci SKP Frýdek-Místek jeli na turnaj do Horky nad Moravou s tím, že na hřišti dostanou prostor i hráči, kteří si v sezoně příliš nezahrají za A tým a budou nastupovat spíše za tým B.

„Na začátek turnaje nás prověřili domácí Horka nad Moravou a Sokol Ostrava. Rozjezd byl trošku pomalý, ale postupem času jsme se rozehráli a oba dva zápasy jsme vyhráli shodně 12:7,“ uvedl trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek Patrik Matějka, který ve třetím utkání na turnaji proti Ústí nad Labem nechal hrát kluky z lavičky a B týmu. „Potvrdilo se, že musíme ještě hodně zapracovat na sehranosti kluků. Střetnutí kluci zdárně dotáhli do vítězného konce 10:8,“ přiblížil Matějka.

Zbývající tři duely na turnaji vyhráli mladí házenkáři SKP velikým rozdílem, když si postupně poradili s Holešovem 15:4, Olomoucí 11:4 a Velkým Meziříčím 11:4. „Zápasy vypadají výsledkově jednoznačně, ale tak jednoznačně se to ze začátku nevyvíjelo. Ovšem s pomocí kluků z A týmu jsme je nakonec vyhráli poměrně přesvědčivě,“ řekl Matějka.

Trenér starších žáků SKP hodnotí celý turnaj velmi kladně. „Zároveň se ale ukázalo, kde máme nedostatky, které musíme odstranit. Na druhou stranu však víme, na čem můžeme stavět do budoucna,“ poznamenal. „Na hře našeho týmu bych vyzdvihl bojovnost a hlad po vítězství. Přesto byly v naší hře chyby, které je třeba odstranit,“ dodal.

Tento turnaj podle trenéra Patrika Matějky klukům ukázal, že nesmí usnout na vavřínech a musí na sobě dále hodně pracovat. „A to jak osobně, tak i týmové,“ uzavřel Matějka.

Jan Smekal
29.srpna 2023