Mladší dorost SKP ovládl Mizuno cup. Vojtěch Surovec se stal nejlepším brankářem

Sedm utkání ve třech dnech sehráli mladší dorostenci SKP Frýdek-Místek na Mizuno cupu v Malackách na Slovensku. Svěřenci Martina Strnadela v nich ani jednou neprohráli. S bilancí šesti výher a jedné remízy se mohli radovat z triumfu na tomto turnaji. Navíc Vojtěch Surovec se stal nejlepším brankářem na turnaji.

„Nás mladší a starší dorost vyrážel v pátek v ranních hodinách na turnaj Mizuno cup v počtu 24 hráčů a čtyř členů realizačního týmu po třídenním herním soustředění v Pustějově pouze po půldenním odpočinku. Otázkou bylo, jak se chlapci vypořádají s fyzickou a herní zátěží na turnaji. Již teď můžeme odpovědět, že na výtečnou. V úmorných vedrech zvítězili v obou svých kategoriích,“ uvedl vedoucí trenér mládeže SKP Frýdek-Místek Martin Strnadel s tím, že na turnaj jeli mladí házenkáři SKP především proto, aby se sehráli a aby dostali příležitost všichni hráči. „Nechci říci, že jsme nehráli na výsledek a umístění, ale to hrálo opravdu až druhořadou roli. Že si vše sedlo a vyšlo bylo jen a jen dobře,“ dodal.

Mizuno cup pořádají oddíly Stupavy a Malacek a v minulosti se těšil oblibě výborných týmů ze Slovenska, Maďarska, Polska či České republiky. „Letos byla konkurence o trochu slabší, ale pro naše celky to byla výborná nejen herní, ale především taktická a psychická příprava na novou nadcházející sezónu. Předpokládám, že letošní sezóna bude výsledkově mnohem lepší, než předešlé dva ročníky, k čemuž vede jen a jen pilná příprava a práce,“ zdůraznil Strnadel.

Vedoucí trenér mládeže SKP byl zvědavý, jak hráči po sportovním soustředění zvládnou herní zatížení. „Především nám šlo o vyzkoušení si hráčů na jednotlivých postech. Vlastně ani jeden tým na turnaji neprohrál, což si myslím, že může být velice pozitivní pro jejich herní psychiku ve vypjatých mistrovských utkáních,“ zamyslel se Strnadel, který velice oceňuje houževnatost všech hráčů a to, jak se vypořádali s horkem ve sportovních halách, kde se hrálo. „Teploměr v hale ukazoval 36 stupňů. Běhat a hrát v takových podmínkách není snadné. Chápu, že tyto podmínky měli všichni stejné a nás hnal motor po vítězství, kterého se hráči nechtěli vzdát.“

I když šlo „jen“ o přípravu, musel vedoucí trenér mládeže SKP vytknout některým hráčům to, že nezvládli udržet koncentraci v utkáních a nedodržovali taktické pokyny. „Jestliže chceme pomýšlet na lepší výsledky v mistrovských utkáních, tohle musíme odbourat,“ upozornil.

Triumf na Mizuno cupu by pak mladým hráčům podle Martina Strnadela měl dodat především psychickou odolnost a naučit je vítězit v náročných a vypjatých podmínkách. „Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům. Zdůrazňuji všem hráčům a zmínit i třešničku na dortu, že nejlepším hráčem turnaje v kategorii staršího dorostu se stal Sebastián Halas a nejlepším brankářem v mladším dorostu byl vyhlášen Vojtěch Surovec. Zvláštní díky patří trenéru staršího dorostu Jiřímu Gazdovi a především manželům Surovcovým, kteří po celý týden zajišťovali full service!“

Výsledky SKP na Mizuno cupu:
pátek
SKP – Kopřivnice 13:10
SKP – Topolčany 16:16
sobota
SKP – Piešťany 22:11
SKP – Bratislava 29:19
SKP – Stupava 16:13
neděle
SKP – Šala 19:8
SKP – Kézisuli Hungary 27:11

Jan Smekal
21.srpna 2023