Mladší žáci se rozloučili se sezonou 8. místem na Polanka cupu

Mladší žáci SKP Frýdek-Místek završili letošní sezonu na Polanka cupu, kde obsadili 8. místo. Pro některé hráče to byly poslední zápasy v této věkové kategorii.

Polanka cup představuje každoročně rozloučení s aktuální sezonou. „Na tento turnaj jezdíme pravidelně samozřejmě s vyhlídkami na co nejlepší výsledek. Pravidelně se totiž náš klub umisťuje na medailových pozicích. I z toho důvodu jsme i my přemýšleli stejně. Zároveň jsem však byl realista, jelikož byl tento ročník rekordní, co se týče počtu přihlášených družstev,“ uvedl Radim Hustopecký, trenér mladších žáků.

Turnaj pro mladší žáky SKP začal v pátek ráno, kdy se utkali s družstvem z Juliánova, které porazili o pět branek. Následně narazili na celek TJ Sokol Sokolnice, který v konečném pořadí skončil na 3. místě. „V tomto zápase jsme po naších chybách, a hlavně i v důsledku deště uhráli pouze remízu 17:17,“ konstatoval Hustopecký. V dalším klání jeho svěřenci porazili Olomouc 17:6 a v posledním duelu pátečního dne remizovali s Ostravou.

„V sobotu jsme hráli o postup ze skupiny s týmem z Napajedel. Ve vypjatém utkání hlavně z důvodu výkonu rozhodčích, který se nelíbil trenérovi našeho soupeře a vlastně snad pomalu nikomu, kdo utkání přihlížel, jsme vyhráli kontumačně, jelikož soupeř ze zápasu odstoupil,“ přiblížil Hustopecký.

Hráče Frýdku-Místku tak čekala skupina o čtvrtfinále. V prvním zápase prohráli se Zlínem vysoko 11:24. Ve druhém pak porazili Náchod 13:11. „Ve čtvrtfinále jsme nastoupili proti týmu HCB Karviná. Na soupeře jsme byli dobře připraveni a celý zápas jsme hráli vyrovnanou hru. Bohužel zápas jsme i přesto nedokázali dotáhnout do vítězného konce a prohráli jsme o šest branek. V dalším zápase o umístění jsme hráli za silného deště opět se Zlínem, kde dostali prostor hráči z lavičky. Toto utkání jsme prohráli a v posledním zápase o 7. místo jsme hráli s Žeravicemi, kterým jsme také podlehli. Na Polanka cupu jsme tak obsadili 8. místo,“ konstatoval trenér mladších žáků SKP.

Radim Hustopecký hodnotí vystoupení svých svěřenců na Polanka cupu pozitivně. „Kluci si v mnoha zápasech potvrdili, že můžou hrát s každým vyrovnané utkání. Každý hráč, který na turnaji byl, odvedl dobrou práci. Mrzí mě osobně utkání ve čtvrtfinále, že jsme ho nedokázali zvládnout. A samozřejmě mě jako trenéra mrzí dvě zranění našich hráčů, které se během turnaje stala,“ řekl Hustopecký s tím, že jeho svěřenci plnili jeho pokyny a po většinu času hráli podle jeho představ. „Jsou věci, které se mi naopak i nelíbily, ale snažil jsem se je s každým projít a napravit,“ dodal.

Polanka cup je vždy zpestřením celé sezóny. „Klukům snad přinesl motivaci se nadále zlepšovat a chuť pokračovat v házené. Zároveň je to turnaj, který je na rozloučenou, jelikož se část z nich posouvá do kategorie starších žáků,“ poznamenal Hustopecký.

„Závěrem bych chtěl poděkovat naší vedoucí Lence Kročkové za práci, kterou pro nás po celou sezónu i na turnaji odváděla. Patrikovi Matějkovi a Martinovi Hrachovcovi za pomoc na trénincích a nakonec hráčům za celou sezónu,“ uzavřel Hustopecký.

Jan Smekal
13.června 2023