Dorostenci završili sezonu 5. místem na Polanka cupu

Mladší dorost SKP Frýdek-Místek zakončil sezonu 5. místem na Polanka cupu. Výběr trenéra Jana Surovce si na tomto turnaji zahrál i proti celkům, proti kterým nenastupuje v soutěžních zápasech.

Mladší dorostenci cestovali na turnaj do Polanky bez jakýchkoliv ambicí, protože věděli, že nebudou hrát v kompletní sestavě. „Chyběl nám pivot Nikolas Gajdošík, spojka Adam Jašúrek nám vypomohl až v sobotním večerním utkání, protože na turnaji dělal rozhodčího a brankář Vojta Surovec je po operaci. Vyhlídky jsme proto neměli žádné. Chtěli jsme si prostě zahrát s kvalitními týmy. Tento turnaj je naše tradiční ukončení sezony a kluci ho berou jako zábavu,“ uvedl trenér mladšího dorostu SKP Jan Surovec.

Mladí házenkáři se ve skupině střetli nejprve s pro ně zcela neznámým týmem THV Brno. „Po vlažném začátku jsme se začali pomalu dostávat do zápasu, a nakonec jsme zvítězili 15:11,“ přiblížil Surovec s tím, že jako dalšího soupeře přiřkl los SKP dorostenky slovenské MŠK hádzaná Čadca. „V tomto střetnutí dostali příležitost především kluci, kteří v sezoně moc nehrají a také starší žáci, kteří doplnili náš tým. Zvítězili jsme 16:9,“ popsal kouč SKP.

Následně čekal výběr SKP nejtěžší soupeř ve skupině, a sice družstvo Tatranu Litovel. „Byl to velmi dramatický a vyrovnaný zápas. Bohužel druhý poločas jsme neproměňovali vyložené šance a soupeř nás naopak trestal. Proto jsme prohráli 7:13,“ konstatoval Surovec. Posléze narazili jeho svěřenci na výběr MSKSH, nad kterým zvítězili 16:12. Posledním soupeřem ve skupině bylo Velké Meziříčí.

„Věděli jsme, že pokud chceme do semifinále, musíme zvítězit. Od samého začátku to byl vyrovnaný zápas, bohužel ani jednomu brankáři se duel nepovedl a prohráli jsme 12:16,“ řekl Surovec. Dorostenci SKP tak nakonec hráli o 5. a 6. místo proti TJ Náchod. „Od samého začátku jsme měli zápas ve svých rukou a zaslouženě zvítězili 18:13. Obsadili jsme tak 5. místo ze 13 týmů,“ řekl Surovec, který turnaj v Polance hodnotí jako vydařené a velmi kvalitní ukončení sezony.

Trenér pochválil své svěřence za to, jak kvalitně mezi sebou spolupracují. A to nejen ve hře. Jsou i skvělou partou, která si rozumí i mimo hřiště. „Na turnaji s nimi nebyl jediný problém,“ zdůraznila vedoucí družstva Daniela Surovcová.

I když se vždycky najde něco, co nevyjde podle představ, dorostenci SKP si jeli Polanka cup především užít. A to se podle Surovce povedlo. „Na turnaji jsme potkali i týmy, se kterými se v sezóně běžně nepotkáváme,“ uzavřel trenér mladšího dorostu SKP.

Jan Smekal
12.června 2023