Aktuality

Vzal jsem pomalu každou nabídku ke střelbě a naštěstí to tam i padalo, říká Sebastián Strack

Vzal jsem pomalu každou nabídku ke střelbě a naštěstí to tam i padalo, říká Sebastián Strack

Sebastián Strack byl v duelu proti Zubří k nezastavení. Svému týmu Pepino SKP Frýdek-Místek pomohl k výhře v poměru 28:23 devíti brankami.

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek nevstoupili do letošního ročníku Strabag Rail extraligy nejlépe. V prvních třech zápasech neuhráli ani bod. Následně však vyhráli na palubovce pražské Dukly a v dalším kole si poradili doma se Zubřím. K vítězství v poměru 28:23 jim velikou měrou pomohl Sebastián Strack, který zatížil konto soupeře hned devíti přesnými trefami. V rozhovoru mluví nejen o podařeném střeleckém výkonu, ale i o tom, jak týmu pomohly první dvě výhry v soutěži.

Po nepovedeném vstupu do soutěže jste vyhráli dvě utkání v řadě. Jak moc to pomohlo psychice celého týmu?
Vidět se na konci tabulky vám na sebevědomí nepřidá, ale věděli jsme, že hrát umíme a že se to musí zlomit. Na druhou stranu je třeba říct, že jsme prohráli s celky, které jsou momentálně na prvních třech místech v lize, takže žádná ostuda to není.

S trochou nadsázky se dá říct, že jste o obou výhrách rozhodli už v začátku zápasu, kdy jste si vytvořili náskok, který jste už pak udržovali až do konce. Přitom v prvních třech střetnutích jste měli hodně špatný vstup do utkání. Čím si vysvětlujete, že v posledních dvou duelech se to otočilo?
Každý zápas je jiný, ale oproti těm utkáním, které jsme prohráli, jsme se dost herně ukáznili a zbytečně nespěchali. Vycházeli jsme z obrany a přidávali branku po brance.

Proti Zubří se vám střelecky ohromně dařilo. Nastřílel jste devět branek. Kdy jste cítil, že by to mohl být váš zápas?
Poslední dva roky jsem měl problémy s kolenem, takže jsem většinou zápasil sám se sebou. Teď musím zaklepat, jsem zdravý a forma se vrací. Ale na množství nastřílených branek v jednom utkání se nijak moc nedívám. Mnohem důležitější je, že jsme získali dva body.

Cítil jste, že vám i spoluhráči více věřili? Střílel jste častěji, než jste běžně zvyklý?
První zápasy jsem nastupoval na pravé spojce. Tam se bohužel moc dobře necítím, ale hraju tam, kde je momentálně třeba. Teď jsem ale dostal příležitost začínat vlevo. Tak tomu bylo už i na Dukle, ale proti Zubří mi to sedlo. Vzal jsem tak pomalu každou nabídku ke střelbě a naštěstí to tam i padalo. Za to jsem rád.

Nepřekvapilo vás, že na vás Zubří nevytáhlo, třeba alespoň na chvíli, osobní obranu?
Nepřekvapilo. Kdyby to udělali, měli by o jednoho hráče méně v obraně. Kluci by si tak s touto situací jistě poradili, protože by měli ještě více místa. Byla by to tak spíše ještě větší výhoda pro nás.

Díky dvěma výhrám jste se v tabulce posunuli na osmé místo. Získali jste větší klid nebo se moc nedíváte na současné postavení?
Prohry s Kopřivnicí a Novým Veselím byly hodně těsné, takže bychom se mohli bavit způsobem co by kdyby, ale na to se v házené nehraje. Nyní máme čtyři body a už se nám dýchá o něco lépe. Bylo by fajn další urvat i v Brně.

Už jste nakousl, že nyní vás čeká Brno. To zatím vyhrálo jen jednou. Určitě budete chtít na jihu Moravy vyhrát. Nebude vás trochu svazovat fakt, že od vás nyní hodně lidí očekává další vítězství?
Jestli to někdo čeká nebo ne by nám mělo byt jedno. Musíme navázat na hru, kterou jsme předvedli minulá utkání. Pokud se předvedeme v tomhle světle, tak si myslím, že tento zápas zvládneme.

Co od duelu v Brně očekáváte? Co by na tohoto soupeře mohlo platit?
V dnešní době se týmy znají, nejsou v nich moc velké změny ve složení, takže bych neřekl, že se budeme připravovat nějak speciálně. Budu se opakovat, ale musíme navázat na dobrou obranu, za kterou funguje momentálně skvěle chytající Vít Pyško. Když tohle splníme, myslím, že budeme dávat rychlé, jednoduché branky z kontrů.

Zatím to nevypadá na to, že byste měli nějakého vyhlášeného střelce. V každém utkání se střelecky daří někomu jinému. Je to vaše výhoda, že je ofenzivní síla rozložená mezi tolik hráčů?
Určitě je výhoda, když jste jako tým schopní dávat branky ze všech postů. Každá obrana vám totiž nabídne nějakou slabší stránku. To, že se toho podařilo využít v posledních zápasech, je jenom dobře. Doufám, že nám to vydrží i nadále.