Sedmibrankový náskok nestačil. Dukla – SKP 35:26. Končíme na 6. místě

Navzdory velmi slibně rozehranému dvojutkání o 5. místo, kdy v prvním vzájemném zápase naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek přehráli pražskou Duklu 32:25, se musí svěřenci Daniela Vala spokojit „jen“ s 6. místem. V odvetě totiž Pražanům podlehli 35:26. Dukla se tak po obratu může radovat z 5. příčky.

V úvodu utkání bylo na Dukle znát, že potřebuje dotáhnout sedmibrankové manko z prvního utkání. Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek dokázali svého soupeře přehrávat, ale po celou dobu střetnutí se potýkali s neproměňováním vyložených šancí. I proto byla Dukla neustále o několik branek popředu. Ani na chvíli si ale nevytvořila větší než tříbrankový náskok. První poločas nakonec skončil výhrou Dukly v poměru 13:11.

Po změně stran dokázali naši hráči během prvních čtyř minut srovnat na 13:13. Jenže pak si vybrali hlušší pasáž, během které neproměnili i dva sedmimetrové hody. Dukla tak dokázala odskočit do čtyřbrankového vedení 18:14. I v následujících minutách narůstal náskok Pražanů. V polovině druhé půle vedli už 24:17, byť přišli o Matúše Moravčíka, který vyfasoval přímou červenou kartu. Ve zbývajících minutách nedokázal náš celek snížit na přijatelnější skóre. Dukla chvílemi vedla i o devět gólů a tento náskok udržovala až do úplného závěru. Když už se našemu výběru podařilo snížit na osmibrankový rozdíl, Dukla vzápětí reagovala dalším vstřeleným gólem. V poslední minutě ještě dostal přímou červenou kartu Jan Zbránek. Pražané nakonec dokráčeli k vítězství 35:26. Otočili tak dvojzápas ve svůj prospěch a mohli se radovat z 5. místa. Náš celek se musí spokojit s 6. příčkou.

„Jsme hodně zklamaní. Sice nám chyběli někteří klíčoví hráči. Navíc Sláva Mlotek, Mathias Choleva a Matěj Mazur nastoupili se zdravotními problémy. I přes takový handicap jsme ale dnešní zápas mohli a měli zvládnout. Nejvíce mě štve, že jsme Duklu přehrávali, ale selhávali jsme v koncovce. Neproměnili jsme osmnáct nebo devatenáct vyložených šancí, což je moc velký luxus. S takovou bilancí nemůžeme pomýšlet na úspěch, byť jsme měli sedmibrankový náskok z prvního utkání,“ konstatoval po zápase trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo.

„6. místo je určitě velmi dobrý výsledek, ale všichni si uvědomujeme, že jsme sahali po 5. příčce. Měli jsme dvojzápas výborně rozehraný. Když jsme ale neproměňovali vyložené šance, posadili jsme Duklu na koně a sami se sráželi. Pak už jsme se nedokázali zvednout tak, jak se to povedlo Dukle v prvním utkání na naší palubovce,“ dodal Valo.

O 5. – 6. místo: HC Dukla Praha – Pepino SKP Frýdek-Místek 35:26 (13:11)
Sestava SKP F-M:
Cáb, Bartoš – Noworyta 5, Sklenák, Moješcik, Hrachovec, Gřešek 4/2, Brožek 1, Bureš 5, Mlotek S. 5, Mlotek T. 2, Choleva, Mazur, O´Connor, Zbránek 4, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Filip Barták, Karel Hladký. Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 158.