Druhou půli jsme chvílemi dominovali. Do odvety v Praze si povezeme sedmibrankový náskok

Prvních patnáct minut druhého poločasu nasvědčovalo tomu, že by se první ze zápasů o 5. až 6. místo mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HC Dukla Praha mohl proměnit v exhibici našeho celku. Ten totiž chvílemi vedl už o dvanáct gólů. V závěru dokázali Pražané zkorigovat, takže do odvety pocestujeme s náskokem sedmi branek za vítězství 32:25.

V zápasech hraných pohárovým způsobem doma – venku o konečné 5. až 6. místo proti sobě stojí celky Pepino SKP Frýdek-Místek a HC Dukla Praha. V prvním střetnutí měli výhodu domácího prostředí hráči Frýdku-Místku. Začátek klání vyšel lépe hostům z Prahy, kteří po osmi minutách vedli 5:2. Pražané drželi mírný náskok až do začátku 20. minuty, kdy vyrovnal Mathias Choleva. To svítilo na ukazateli skóre 7:7. V posledních deseti minutách první půle byla Dukla neustále o gól napřed, ale do většího náskoku se už nedostala. První poločas nakonec skončil smírně 14:14.

Začátek druhého poločasu se nesl v dominanci domácího družstva, které se dostalo do neskutečného laufu. Pražané si v útoku nevěděli rady s agresivní obranou domácího Frýdku-Místku. Navíc se hráči SKP dokázali prosazovat v útoku a chvílemi to vypadalo na to, že se druhá půle promění v exhibici domácího celku. Skóre totiž narůstalo pro Duklu hrozivým způsobem až na 29:17 ve prospěch domácích. V té době chybělo do konce utkání posledních deset minut. V nich se dokázala Dukla ještě zmátořit a zkorigovat výsledek na 32:25.

Do odvety, která je na programu přesně za týden v Praze, tak pojedou Frýdecko-Místečtí s náskokem sedmi branek.

„Zápas určitě nemůžu hodnotit pozitivně. Začátek byl z naší strany celkem solidní. V útoku už se ale objevovaly náznaky, že budeme mít problém s agresivitou Frýdku-Místku, což se naplno potvrdilo po změně stran. Trochu nám utekla koncepce hlavně v útoku, protože dát dva nebo tři góly za osmnáct minut je žalostné,“ upozornil trenér HC Dukla Praha Michal Tonar.

„Malou náplastí je fakt, že ke konci, když jsme prostřídali, za to dokázali mladí hráči vzít a hrozivý rozdíl dvanácti gólů jsme stáhli na sedm. Je to velká porce, ale na druhou stranu není neřešitelná. Uvidíme, jak se dáme dohromady během týdne a v pátek se budeme chtít poprat o to zvrátit to na naši stranu,“ řekl Tonar.

Trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo konstatoval, že první poločas byl vyrovnaný, i když jeho svěřenci po celou jeho dobu tahali za kratší konec. „Bylo klíčové, že jsme se udrželi v kontaktu a že jsme šli do kabin za nerozhodného stavu. Ve druhém poločase jsme předvedli v prvních patnácti, osmnácti minutách neskutečný výkon, kdy jsme utekli až na dvanáct gólů. Trochu mě mrzí závěr, kdy jsme nechali Duklu zkorigovat. Ovšem před zápasem bych bral jakoukoliv výhru,“ zdůraznil Daniel Valo.

„Vzhledem k postavení v tabulce po základní části byla Dukla favoritem. Zároveň vzhledem k průběhu utkání mě mrzí, že jsme nevyhráli větším rozdílem, měli jsme k tomu nakročeno. Musíme ale respektovat sílu a kvalitu Dukly. Jsme spokojení s vítězstvím, ale jsme teprve v polovině dvojzápasu. Očekávám, že Dukla ještě zabojuje o 5. místo. Chtěl bych poděkovat klukům za výkon. Byly tam fáze, kdy jsme dominovali na hřišti. Poděkování patří i fanouškům, kteří nás přišli podpořit na poslední domácí zápas a hodně nám pomohli k výhře,“ poznamenal Valo. 

O 5. – 6. místo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha 32:25 (14:14)
Sestava SKP F-M:
Cáb, Bartoš – Noworyta 5, Sklenák, Moješcik 4/1, Hrachovec, Gřešek 3, Brožek 4, Bureš 1, Mlotek S. 4, Mlotek T., Choleva 3/1, Mazur 4, O´Connor, Zbránek 2, Hustopecký 2. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Pavel Blanár, Jiří Opava. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1. Vyloučení: 2:5. Diváci: 296