Patrik Bartoš se dostal mezi nejlepší sportovce okresu pro rok 2022

Patrik Bartoš patří mezi talentované brankáře. Je stálým členem výběrů reprezentačních mládežnických družstev, nyní juniorů. Dostal se do nominace na kvalifikaci o MS, startoval na mistrovství Evropy juniorů v srpnu 2022 v Bulharsku. Už od dorostu byl členem širšího kádru hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek. Minulý týden převzal ocenění od výkonného výboru Okresního sdružení České unie sportu ve Frýdku-Místku, která jej zařadila mezi nejlepší sportovce okresu pro rok 2022.

„Patrik je vzorný v přístupu k tréninkům. Sám si ještě přidává především specifická brankářská cvičení. Je klidné a skromné povahy, svými zákroky dovede vyburcovat kolektiv k lepším výkonům,“ poznamenal Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo na adresu oceněného brankáře.

A co ocenění znamená pro samotného Patrika Bartoše? „Nesmírně si vážím toho, že jsem se dostal mezi nejlepší sportovce okresu pro rok 2022. Této pocty se mi dostalo díky úspěchům, na které jsem dosáhl spolu se svými spoluhráči v předešlém roce. Nyní mám o to větší motivaci na sobě dále pracovat a zlepšovat se,“ uvedl Patrik Bartoš, kterého po reprezentační přestávce čekají poslední dva extraligové zápasy v letošní sezoně. V nich bude se svými spoluhráči proti pražské Dukle usilovat o 5. místo v extralize.

„Cíl pro zápasy o 5. místo máme jasný. Chceme obě utkání vyhrát s tím, že začínáme doma a v tomto střetnutí si chceme udělat co nejlepší výchozí pozici pro následnou odvetu v Praze,“ nastínil Bartoš.

A v jakých aspektech se mladý brankář potřebuje hlavně zlepšit? „Musím zapracovat na více věcech, na kterých už intenzivně pracuji. Největší rezervy mám při chytání z křídel a střelby z šesti metrů, kde se musím zlepšit,“ řekl Bartoš.

Jan Smekal
25.dubna 2023