Odvetu v Jičíně jsme zvládli na výbornou! Proti Dukle budeme usilovat o 5. místo v extralize

Celkem o dvanáct branek přehráli naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek ve dvou zápasech výběr O2xyworld HBC Jičín. Po výhře o šest branek v domácím prostředí zvítězili o dva dny později také na půdě Jičína. Tentokrát 31:25. Výborně zachytal Martin Cáb a ofenzivu řídil nezastavitelný Slavomír Mlotek, se kterým si obrana Jičína nevěděla rady.

Jen dva dny měly na regeneraci týmy Pepino SKP Frýdek-Místek a O2xyworld HBC Jičín, aby se spolu znovu utkaly v nadstavbě o 5. – 8. místo. Frýdecko-Místečtí cestovali do Jičína s šestibrankovým náskokem z prvního utkání. Museli se obejít bez klíčových hráčů Radima Chudoby, Jana Muchy i Jana Zbránka. Jičín chtěl smazat šestibrankové manko z prvního zápasu, ovšem od úvodu byl k vidění vyrovnaný duel. Za celý první poločas si ani jedno z družstev nedokázalo vytvořit větší náskok. Na konci 19. minuty sice zvýšil domácí Štěpán Drbohlav na 9:6, ovšem hosté z Frýdku-Místku poté reagovali třemi brankami v řadě a během jedné a půl minuty dorovnali náskok Jičína. Posléze šel Jičín do vedení 11:9, ovšem posledních pět minut první půle vyhráli hosté poměrem 4:1, takže první dějství nakonec vyznělo 13:12 pro Frýdek-Místek.

Po změně stran si začali postupně hosté z Frýdku-Místku vypracovávat náskok, který postupně narostl až na sedm branek, když devět minut před koncem zvýšil Nicolas Noworyta na 27:20, bylo rozhodnuto. Ofenzivu Frýdku-Místku řídil Slavomír Mlotek, který svými přihrávkami zásoboval spoluhráče v pivotu i na křídlech. Frýdecko-Místeckým tak skvěle fungovala hra bez brankáře. Domácí obrana si s útoky SKP nevěděla rady. Frýdek-Místek nakonec v Jičíně vyhrál přesvědčivě 31:25 a zahraje si tak o 5. místo v extralize proti pražské Dukle.

„Gratuluji Frýdku k postupu do bojů o páté místo. V té sérii se jim lépe vedlo ve druhých poločasech, a to rozhodlo. My jsme si v odvetě dokázali vybudovat až tříbrankový náskok a snažili jsme se dostat Frýdek-Místek pod tlak, ale bohužel jsme v útoku několikrát ztratili míč a Pepino se na nás dotáhlo,“ uvedl po utkání trenér O2xyworld HBC Jičín Petr Mašát.

„My jsme si nedokázali poradit se soupeřovou hrou sedm na šest. Myslím si, že tím potrápil i Lovosice. Tentokrát jsme prostě nedokázali najít recept, jak eliminovat spolupráci Slavomíra Mlotka s pivoty. Zápas zvládla i křídla Frýdku-Místku, takže soupeř zaslouženě bude bojovat o páté místo, kam rozhodně patří,“ dodal Mašát.

„V první řadě gratuluji soupeři. Ten dvojzápas vždy dokázali zlomit ve druhých poločasech, a to bylo něco, co nás zdobilo po jarní část sezony, kdy jsme dokázali zápas zlomit v náš prospěch. Tentokrát nás to zradilo, ale Frýdek-Místek ukázal svou kvalitu ve hře v sedmi lidech, kdy nás doslova roztrhali a Sláva Mlotek si s námi dělal naprosto co chtěl,“ poznamenal na adresu Frýdku-Místku Matěj Ženatý, spojka O2xyworld HBC Jičín.

Velice dobře se odveta hodnotila trenérovi našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Danielu Valovi. „Zápas jsme zvládli až nad moje očekávání. Samozřejmě víme, jak je Jičín silný, já už dlouho říkám, že se mi líbí jeho hra. Obzvlášť na domácí půdě je extrémně silný. O to více mě to vítězství těší. Dostali jsme se do soubojů o 5. místo a kdybych měl klobouk, tak ho před kluky rozhodně musím smeknout,“ nešetřil chválou Valo, který navíc upozornil, že se jeho tým musel obejít bez tří klíčových hráčů Radima Chudoby, Jana Muchy a Jana Zbránka.

„Předvedli jsme naprosto koncentrovaný výkon. Do poslední minuty všichni bojovali. Drželi jsme se pokynů a vše nám vycházelo, někdy až se štěstím. Celý kolektiv dřel, těžko se mi někdo vyzdvihuje, ale musím říct, že nás extrémně podržel Martin Cáb, který v bráně předvedl výborný výkon. V ofenzivě pak předvedl neskutečný výkon Slávek Mlotek. Bylo neskutečné, co předváděl,“ zdůraznil Valo.

„Chtěl bych smeknout před Jičínem, protože bojoval strašně moc a rozhodně nedal svou kůži lacino. Musím říct, že všichni dřeli na sto procent, byly tam emoce a já jsem rád, že to takhle dobře dopadlo,“ konstatoval po utkání brankář SKP Martin Cáb, který v určitých chvílích utkání svou branku doslova zavřel.

O 5. – 8. místo, 2. zápas: O2xyworld HBC Jičín – Pepino SKP Frýdek-Místek 25:31 (12:13)
Sestava SKP F-M:
Cáb, Bartoš – Noworyta 5, Sklenák, Moješcik 2, Hrachovec 1, Gřešek 5, Brožek, Bureš 8/3, Mlotek S. 3, Mlotek T. 1, Choleva 4/1, Mazur 2, O´Connor, Zbránek, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 315.

Jan Smekal
22.dubna 2023