Do odvety v Jičíně s šestibrankovým náskokem

Po vypadnutí ve čtvrtfinále play off usilují naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek o co nejlepší umístění v rozmezí od 5. do 8. místa. Jejich prvním soupeřem v této fázi soutěže je výběr O2xyworld HBC Jičín. Hraje se pohárovým způsobem doma – venku. Vítěze následně čekají zápasy o 5. – 6. místo, poražený bude hrát o 7. – 8. příčku. První duel, v němž měl celek SKP výhodu domácího prostředí, vyhrál poměrem 36:30. V Jičíně tak bude hájit šestibrankový náskok.

Do prvního utkání vstoupili lépe domácí hráči Frýdku-Místku, kteří i přes několik technických chyb brzy vedli 5:2. Tříbrankový náskok nadále udržovali až do začátku 12. minuty, když Matěj Mazur zvyšoval na 8:5. Následně dokázal Jičín snížit na 8:7, ale poté Frýdecko-Místečtí znovu odskočili do třígólového náskoku, a sice 11: 8 a 12:9. Jičín se ale stále držel v kontaktu a šest minut před koncem prvního poločasu dokonce vyrovnal na 12:12. Ve zbývajících minutách prvního dějství se už Frýdek-Místek nedostal do většího než jednogólového vedení. První poločas nakonec vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem 17:16.

Po změně stran to v prvních desíti minutách vypadalo na to, že by Frýdek-Místek mohl ovládnout střetnutí vyšším rozdílem. Na konci 41. minuty to bylo po trefě Jana Muchy 25:20, o tři minuty později po zásahu Zbyňka Bureše dokonce 27:21. Šestibrankový náskok drželo domácí družstvo až do začátku 49. minuty, když Adam Gřešek zvýšil na 30:24. Jenže následujících pět minut vyhráli hosté z Jičína poměrem 5:1 a rázem to bylo jen o dvě branky 31:29. Domácí trenér Daniel Valo reagoval oddechovým časem. Ten Frýdku pomohl. V posledních sedmi minutách pustil brankář SKP Martin Cáb jediný gól. Předvedl několik povedených zákroků, chytil i vyložené šance hráčů Jičína. Jeho spoluhráči přidali ještě pět branek, takže Frýdek-Místek nakonec zvítězil 36:30, takže do páteční odvety pocestuje s šestigólovým náskokem.

„Průběh prvního i značná část druhého poločasu se pro nás vyvíjela dobře. Drželi jsme výsledek, který jsme si chtěli odvést do odvety. Porážka o šest branek je pro nás velice krutá, ale na druhou stranu si musíme přiznat, že jsme měli hodně šancí z křídel a proskoků, ale brankář Frýdku-Místku byl úspěšnější. Pro kluky, kteří v těchto situacích byli, je to velké poučení, aby je příště zvládli lépe,“ uvedl po utkání trenér O2xyworld HBC Jičín Petr Mašát.

„Před odvetou rozhodně neskládáme zbraně. Zápasy o konečné umístění se nehrají s tak intenzivními obranami, takže rozhodují útoky. Pokud chceme v odvetě uspět, musíme proměňovat vyložené šance, které si vytvoříme. Dneska jsme jich měli dost, ale spoustu z nich jsme zahodili,“ dodal trenér Jičína.

To trenér našeho celku Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo nebyl spokojený s výkonem svých svěřenců v prvním poločase. „Vstoupili jsme do něj málo koncentrovaní, z čehož pramenily technické chyby, kterých jsme se nevyvarovali. Navíc naše obrana nebyla tak důsledná, jak by měla být. Zlepšení přišlo po změně stran, kdy musím kluky pochválit. Dokázali zlepšit výkon po všech stránkách, který nám přinesl vítězství o šest branek,“ konstatoval Valo.

„Vzhledem k tomu, že se hraje pohárovým způsobem, stále jsme teprve v poločase. Do odvety v Jičíně musíme nastoupit úplně jinak, než v domácím prostředí. Některé věci jsme si hned vyříkali. Věřím, že v Jičíně se budeme prezentovat o poznání lépe, než tomu bylo dnes, hlavně v prvním poločase,“ řekl kouč SKP.

O 5. – 8. místo, 1. zápas: Pepino SKP Frýdek-Místek – O2 xyworld HBC Jičín 36:30 (17:16)
Sestava SKP F-M:
Bartoš, Cáb – Noworyta 7, Sklenák, Moješcik 2, Hrachovec, Gřešek 5, Brožek 1, Bureš 4, Mucha 4, Mlotek S. 1, Mlotek T. 2, Choleva 5/1, Mazur 2, Zbránek 3, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 211.