Jsem rád, že jsem se domluvil na další spolupráci. Ve Frýdku jsem spokojený, říká Slavomír Mlotek

Základní část Chance extraligy má před sebou poslední kolo. Náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek stále nemá jistotu účasti v play off. Jeden z nejzkušenějších hráčů našeho výběru Slavomír Mlotek v rozhovoru poodhaluje, co očekává od nadcházejícího utkání v Jičíně. Mluví také o tom, s jakým umístěním by byl spokojený nebo proč během zimy prodloužil smlouvu s naším klubem.

Základní část Chance extraligy je téměř u konce. Zbývá odehrát poslední kolo. K němu pocestujete do Jičína, kde se těžko vyhrává. Jak velké jsou vaše šance v tomto utkání a kudy by měla vést cesta k úspěchu?
Jičín je nepříjemný soupeř, což platí především na jeho domácí palubovce. V současnosti má super formu. Čeká nás tak velice těžký zápas. Musíme dobře bránit a vyvarovat se dvouminutovým trestům.

Nebude vás srážet fakt, že jste poslední tři zápasy vyšli bodově naprázdno? Jak se série porážek podepsala na atmosféře a náladě uvnitř družstva?
Upřímně v zápasech v Lovosicích a v Karviné nikdo moc nepočítal s tím, že bychom mohli uhrát nějaké body. Bohužel jsme oba prohráli velikým rozdílem. Domácí střetnutí s Brnem nás hodně mrzí. I přes porážku je ale v týmu stále dobrá nálada.

Nejvíce vás určitě musí mrzet poslední porážka proti Brnu, které přijelo do Frýdku-Místku v dosti okleštěné sestavě. V čem vás Brňané hlavně předčili? Co rozhodlo o jejich vítězství?
Duel určitě rozhodlo nasazení týmu Brna. Jihomoravané do zápasu nastoupili výborně a celé utkání vedli. My jsme bojovali, snažili se, ale bohužel jsme se nedostali na remízu nebo do vedení, takže Brno zaslouženě vyhrálo.

Stále ještě nemáte definitivní jistotu postupu do play off. Dovedete si představit, že byste se do vyřazovací části nemuseli dostat nebo si něco takového vůbec nepřipouštíte?
Pro mě osobně by to bylo totální selhání nedostat se do play off, protože jsem si jistý, že tam patříme. Ale bohužel, stát se může cokoliv. Až v sobotu budeme definitivně vědět, jestli se dostaneme mezi nejlepší osmičku.

Během zimy jste s Frýdkem-Místkem prodloužil smlouvu. Měl jste i jiné nabídky? Uvažoval jste o tom, že byste po sezoně změnil dres nebo jste věděl, že budete chtít v týmu zůstat i nadále?
Jsem rád, že jsem se domluvil na další spolupráci. Ve Frýdku jsem spokojený. Je tady super parta. Jiné nabídky jsem vůbec neřešil.

V letošním extraligovém ročníku jste doposud uhráli 24 bodů. Odpovídá tato bilance síle vašeho celku nebo bylo ve vašich silách nasbírat více bodů v dosavadním průběhu soutěže?
Myslím, že pár bodů jsme měli získat navíc. Některé zápasy jsme si bohužel prohráli sami.

S jakým umístěním byste byl spokojený po sezoně? Co budete považovat za úspěch a co by naopak pro vás bylo velké zklamání?
Obrovský neúspěch by byl, kdybychom se nedostali do play off. Byla by to pro mě tragédie. Za úspěch bych považoval 5. místo, ale předpokládám, že každý hráč chce dojít v soutěži co nejdále. Účast v semifinále by byla nádhera. Do toho je ale ještě hodně daleko.

Letos hrajete v jednom klubu i s bratrem Tomášem, byť v mnoha zápasech chyběl na soupisce. Co pro vás znamená, že můžete hrát spolu jako sourozenci? Vidíte v tom nějakou výhodu nebo jej berete jako každého jiného spoluhráče?
Je pěkné hrát s bráchou vedle sebe, ale nebereme to jako výhodu. Bohužel kvůli práce, kterou dělá, nám nemůže v některých zápasech pomoct.

Mluvíte spolu o házené i mimo tréninky a zápasy nebo v takových chvílích pak jde sport úplně stranou?
O házené skoro vůbec. Spíše se bavíme o osobních věcech.

Ve Frýdku-Místku nyní působí hodně hráčů, kteří v minulosti prošli Karvinou stejně jako vy. Je to pro vás nějaká výhoda nebo to nehraje žádnou roli?
Určitě to výhodu má, protože jsme spolu hrávali v Karviné, takže se navzájem známe.

Jan Smekal
15.března 2023