Duel s Brnem měl parametry play off. Utkání zvládl lépe celek z jihu Moravy

V zápase, ve kterém si náš tým Pepino SKP Frýdek-Místek mohl definitivně zajistit účast v play off, těsně podlehl Brnu. Celek z jihu Moravy byl po celý duel napřed, a nakonec na naší palubovce slavil velice cenné vítězství 29:27, díky kterému stále živí naděje na postup do vyřazovací části.

V předposledním kole Chance extraligy na sebe narazila také družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a SKKP Handball Brno. Od začátku bylo znát, že Brněnští potřebovali stůj co stůj vyhrát, pokud ještě chtějí promluvit do bojů o play off. Hned po třech a půl minutách se ujali vedení 3:0. Na začátku 10. minuty zvyšoval Jakub Bosák už na 6:2 pro Brno. V následujících šesti minutách se ale domácí dokázali vrátit do zápasu. Tento úsek hry vyhráli 5:2 a rázem to bylo jen 7:8 z pohledu Frýdku-Místku. Hostující trenér Pavel Hladík reagoval oddechovým časem. V 19. minutě pak domácí dokázali poprvé vyrovnat, a sice brankou Jakuba Ondrušíka – 9:9. Posledních deset minut prvního poločasu vyšlo o něco lépe hostům z Brna, kteří úvodní dějství vyhráli 16:14.

Po změně stran dokázalo Brno v prvních dvanácti minutách zvýšit mírný náskok z prvního poločasu. Vedlo 22:18. Trenér domácího výběru SKP Daniel Valo si tak vzal time out. Ten jeho svěřencům prospěl. Během pěti minut dokázali snížit na rozdíl jediného gólu – 21:22. Brněnští však domácím nepovolili vyrovnat. Neustále byli o jeden, dva nebo tři góly napřed, byť se Frýdek-Místek držel v závěsu. Utkání tak dospělo do velmi vyrovnané koncovky, ve které byl šťastnější celek z jihu Moravy, který nakonec zvítězil 29:27.

Brno si tak polepšilo na 22 bodů. V tabulce je zatím na 9. místě. Frýdek-Místek zůstává i přes porážku na 6. příčce. Na kontě má 24 bodů.  

„Jsme strašně rádi kvůli divákům, kteří přijeli z Brna. Šli jsme do čtvrté vyrovnané koncovky za sebou. Předešlé tři jsme prohráli smolně o gól. Na klucích bylo znát, že to mají v hlavách, že se zápas opět blížil do stavu, který jsme třikrát za sebou nezvládli. O to je cennější, že jsme to dnes zvládli, protože jsme byli v situaci, kdy nad námi mnoho lidí lámalo hůl. Dneska jsme byli hodně silní. Přijeli jsme do Frýdku-Místku ukázat, že v Brně něco děláme a že práce je opodstatněná a vyplácí se,“ uvedl po zápase trenér SKKP Handball Brno Pavel Hladík.

„Jsem hodně hrdý na svůj tým. Nechali jsme na palubovce úplně všechno. Každý si odehrál svou roli. Utkání jsme zvládli velmi dobře takticky. S minimální rotací a velkou absencí hráčů jsme vyhráli. Tohle vítězství věnujeme všem divákům, kteří dnes přijeli i těm, kteří na nás chodí doma. Minulý týden na nás přišlo osm set lidí a bylo moc smutné, že jsme pro ně nevyhráli, takže dneska jim posíláme vítězství na dálku,“ vzkázal Hladík brněnským příznivcům.

Trenér našeho výběru Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo poznamenal, že jeho tým moc dobře věděl, o co proti Brnu hrál. „Hodně nás to svazovalo. Zápas jsme nezvládli v hlavách. Chvílemi jsme chtěli až příliš. Z toho pak pramenily chyby, které běžně neděláme. Brno je dokázalo trestat a využívat. Bylo stále napřed. Vzhledem k průběhu utkání zaslouženě vyhrálo. Musíme si odpočinout a připravit se na zápas v Jičíně, kde půjde o všechno,“ řekl Valo.

Poslední zápas základní části Chance extraligy odehrají hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na palubovce Jičína, kde se představí v sobotu 18. března.

25. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – SKKP Handball Brno 27:29 (14:16)
Sestava SKP F-M: Pyško, Bartoš – Noworyta 3, Sklenák 1, Moješcik 6, Gřešek 2, Chudoba 2, Brožek, Bureš 1, Mlotek S. 3, Mlotek T., Choleva 5/2, Mazur 1, Zbránek, Ondrušík 3, Hustopecký. Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Marek Bareš, Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 4:6. Diváci: 420.